Apskates objektiApskates objekti Kazdangas pagastā


 Kazdangas parku caurvij taku un celiņu tīkls, 2013 gadā tika realizēts projekts par veloceliņa izbūvi Valātas parka daļā. Celiņš vijas gar Dzirnezera krastiem līdz pat grotai, kur varat apskatīt ne tikai skaistu ainavu un interesantus kokus, bet arī nojaust un uzmanīgi vērojot, iepazīt ezerā un parkā mītošo putnu un dzīvnieku dzīvi.  Pilī ir iespējama velo noma. Vairāk uzzināsiet šeit >>>


Kazdangas parkā ir apskatāmas skulptūras, šobrīd tās izvietotas  desmit parka vietās, skulptūras darinājuši  mākslinieki Alvis Vitrups, Guntis Jekste, Gatis Selderiņš, Alfrēds Kunstmanis kā arī  Liepājas mākslas vidusskolas audzēkņi. 

Kazdangas parks - Parks sākts veidot 19.gs. sākumā kā ainavu parks. Tagad lielākais Latvijā ~190 ha. Tajā vairāk nekā 200 sugu koku un krūmu. No tiem 127 sugas – svešzemju. Parka pirmos plānus, domājams, veidojis arhitekts J.G. Berlics, 19.gs. beigās papildinājis V.M. Engelhardts. Parkā ir tilti, soliņi, grota.

 Fon Manteifeļu kapenes- iekārtošana aizsākās laika posmā no 1903. līdz 1904. gadam, bet darbus pārtrauca Pirmais pasaules karš.


Kazdangas pilsMuižas pils celta ap 1800. g. un piederējusi ļoti bagātiem un politiski ietekmīgiem Kurzemes baroniem Manteifeļiem. Pils projektu veidojis slavenais Rietumeiropas arhitekts J. G. Berlics, izmantojot arhitekta Dž. Kvarengi sākotnējo projektu. Ap pili celtas saimniecības un dzīvojamās ēkas, kas kopā veido apjomīgu un arhitektoniski vērtīgu ansambli ar t.s. Kavalieru namu, kalpu māju, muižkunga dzīvojamo māju, lopbarības torni, trīslaidumu tiltu pāri gravai, zirgu stalli. Pils izdegusi 1905. g., ugunsgrēkā gājušas bojā ievērojamas mākslas un dokumentālas vērtības. Atjaunošanas darbi veikti no 1907.- 1914.gadam. Pēc Latvijas neatkarības pasludināšanas pils un tai piederošie zemes īpašumi pārgāja valsts īpašumā. No 1922.gada pilī atradās lauksaimniecības skola, vēlāk tehnikums, profesionālā vidusskola, tagad– Kazdangas pils muzejs un Tūrisma informācijas centrs.


Muižas zirgu stallis - Kazdangas muižas zirgu stallī ir izveidots Kultūras,tūrisma informācijas un izglītības centrs , ēka daudzkārt pārbūvēta. Sākotnēji stallis būvēts 1686.gadā kā kalpu māja. 1914.gadā pārveidots par muižas zirgu stalli. 1957.-1959.g. stallis pārbūvēts par kultūras namu. Ēkas vērtība ir lielā skatītāju zāle ar griestu dekoriem un lustrām, ko veidojuši mākslinieki (Albīns Dzenis un Ernests Treimanis) 2006.gadā pēc rekonstrukcijas darbiem kultūras nams pārtapis par kultūras, tūrisma informācijas un izglītības centru, kurā ir skatītāju zāle ar 700 vietām, konferenču zāle 80 vietām, foajē 60 vietām, izglītības un izstāžu zāle, naktsmītnēm..T: 26421640 Vairāk skatīt šeit >>>

Kalpu klēts –  celta 1790. gadā . Tā atrodas ZR no vecā zirgu staļļa.

 Muižas kroga ēka- celta 1868.gadā. līdz mūsu dienām saglabājušies 1667.gadā no metāla darinātie vēja rādītāji. Vairāk lasīt šeit >>>Dzirnezers un Dzirnavas - būvētas 1840. gadā. Kazdangas parka teritorijā ir Dzirnezers vai Dzirnavu dīķis, uzpludināts uz Alokstes upes. Parkā ir daudz dīķu, Kazdanga bija pirmā vieta visā cariskajā Krievijā, kur ap 1870.gadu sāka nodarboties ar dīķsaimniecību.
 Ezerā (aktīvā tūrisma sezonā) ir iespējams vizināties katamarānu, vizīti piesaka zvanotpa tālr. 28616717


Kazdangas muižas pārvaldnieka māja- ēka celta 1890.g, barona Manteifeļa laikā šai ēkā apmeties gleznotājs V.Purvītis. Šobrīd ēkā atrodas pirmsskolas izglītības iestāde “Ezītis”, iestāde dibināta 1960.gadā.
Māteru Jura Kazdangas pamatskola - 1876.g.barons Manteifelis lika uzcelt Pūckalnā skolu. Vēlāk zemnieki pateicībā par skolas uzcelšanu savam baronam uzcēla pieminekli. 1939.g. skolai tika piešķirts jurista un literāta Māteru Jura vārds. To skolas nosaukumā atjaunoja 2003.gadā. Māteru Jura vārdi „Darbs ir gods” ieausti atjaunotajā skolas karogā.


Valātas pilskalns Ejot uz augšu pa Alokstes upi, 3 km no Kazdangas centra starp Vecpili un Valātu ir Valatas pilskalns. Laukuma platības (apm. 0,6 ha) ziņā viens no lielākajiem Kursas pilskalniem. Dabiski aizsargāts no trim pusēm, bet neaizsargātajā Z pusē divi vaļņi un divi grāvji. Aiz tiem atradusies vairākus hektārus liela senpilsēta. Atrastas 12.-15. gs. senlietas. Pilskalns ir viens no skaistākajiem Kurzemē. Izteikts minējums, ka pilskalnā atradusies Rīmju hronikā minētā 1263. g. vāciešu nodedzinātā Lažas pils.
Baznīcas kalns, Radziņkalns, ugunskapi  - visi vēstures pieminekļi ar pilskalnu centrā veido vienotu senvietu kompleksu.

 Boju pils - 1860. g. celtais Boju medību muižas apbūves komplekss ar parku, vairākiem dīķiem un netālu esošās Tebras upes labā krasta pietekām. Muiža piederējusi Kurzemes ietekmīgu baronu - Bēru dzimtai . Tajā atrodas VAS „Latvijas valsts Meži” Dienvidkurzemes  mežsaimniecība.

Grota- Kazdangas parks ir veidots mežu ainavu parks ar daudziem skatu un skaņu punktiem. Grota atrodas Valātas parka daļā, netālu no Vītoliņu pilskalna. Grota veidota 1914.gadā. Šeit barons fon Manteifels pēc rīta izjādes mēdzis dzert tēju un klausīties ko pilī runā.

Ŗiņķakrusti - Kazdangas parkā atrodas divi riņķakrusti katrs svā Dzirnezera pusē. Šie ir vienīgie zināmie riņķakrusti Kurzemē. Viens rinķakrusts uzstādīts virsmežsargan Šēferim, kas līdz 1800. gadam dzīvojis un kopis Kazdangas parku. Par otru ir divi dažādi nostāsti.