pirmdiena, 2018. gada 14. maijs

“Laika šūpoles” Kazdangas muzejā


Klāt maijs ar vizbuļu ziedu paklājiem, dīkstošu zāli, pērkona negaisiem un skanīgiem putnu treļļiem. Klāt arī Muzeju nakts akcija ar šī gada tēmu „Šūpulis”. Kā uzsver Muzeju nakts organizētāji: „Katras tautas un nācijas pastāvēšanu nodrošina šūpulis. Valsts dibināšanas un pastāvēšanas jēga rodama rūpēs par ģimenes, dzimtas un tautas šūpuli. Latvijas simtgades gadā Muzeju naktī godināsim šūpuļu darinātājus, sargātājus un šūpotājus!”.
2018.gada 19.maijā Kazdangas muzejā visi tiek aicināti apskatīt muzeju, izstādes un piedalīties pasākuma “Laika šūpoles” piedāvājumā, kas notiek akcijas “Muzeju nakts” ietvaros.
Sākot ar 19.maiju Kazdangas muzejā būs skatāmas divas izstādes.
Pirmā izstāde - Dzintras Miķelsones dekoratīvo kurpīšu kolekcija. Šīs kolekcijas īpašniece ir saldeniece Dzintra Miķelsone, kuras uzmanību kurpītes vairāk piesaistīja deviņdesmitajos gados, sākot nodarboties ar kurpnieka amatu. Savā tagadējā – kurpnieka amatā - Dzintra Saldū darbojas kopš 1996. gada, kad pēc Padomju Savienības sabrukuma sekojošās krīzes nācās mainīt nodarbošanos. Dzintra saka, ka smalks un praktisks roku darbs viņai paticis jau kopš bērnības. Viņas vecaistēvs, pēc dabas ļoti akurāts kungs, esot bijis kurpnieks, kurš pēc Pirmā pasaules kara gatavojis koka kurpes ar siksniņām.
Pirmais kolekcijas priekšmets gan iegādāts bez īpaša apdoma – 1976. gadā, ceļojuma laikā Gruzijā, kur iepaticies keramikas pelnu trauks zābaciņa formā. 1982. gadā vīrs Dzintrai uzdāvinājis keramikas krūzīti zābaciņa formā, jokodams, ka nu būs divi zābaciņi kolekcijā. Kurpīšu kolekcija veidojusies pamazām, ceļojumos iegādāti dažnedažādi citi suvenīri apavu formā. Arī draugi un paziņas ievērojami papildinājuši viņas kolekciju, un nu jau tuvinieki zina – ja ierauga interesantas formas vai funkcijas kurpīti, tad dāvana Dzintrai ir rokā.
Otro izstādi “Laika šūpoles” veidos priekšmeti no Kazdangas muzeja krājuma un šajā izstādē varēs aplūkot priekšmetus, kuri ekspozīcijās nav bijuši apskatāmi un, kas raksturo dzīvi, attīstību un tendences dažādās nozarēs, dažādos laika posmos.
Laikā no 15:00 – 18:00 jebkurš sportisko aktivitāšu entuziasts un telpu orientēšanās atbalstītājs, tiek aicināts piedalītiestelpu orientēšanās sacensībās Kazdangas pilī. Aktivitāte notiek sadarbojoties ar orientēšanās klubu DR-KRASTS. Būs vienreizēja iespēja izskriet pils četrus stāvus un ielūkoties dažādās tās telpās. Sacensības norisināsies no plkst. 15:00 līdz 18:00 un distancē varēs doties jebkurā laikā. Dalībniekiem jānodrošinās ar maiņas apaviem un aktīvām kustībām piemērotu apģērbu. Atzīmēšanās kontrolpunktos notiks ar elektronisko atzīmēšanās sistēmu. Visiem dalībniekiem vienādas distances, bet vērtēšana notiks pēc vecuma grupām. Sīkāka informācija par sacensībām lasiet šeit >>>  un dr-krasts.grobina.lv. Uz tikšanos neparastā muzeja apmeklējumā - telpu orientēšanās sacensībās!
Plkst.18:30 sāksies pasākums “Stipro ģimeņu stāsti”, kurā ar saviem stāstiem dalīsies Kazdangas stiprās ģimenes. Ja esat gatavi aktīvi iesaistīties stipro ģimeņu stāstu pasākumā kā dalībnieki, lūdzu, zvaniet – 28616717, ja nē - nāc un iepazīsti Kazdangas stiprās ģimenes!
 Muzeju nakts aktivitātes noslēgs koncerts “Sirdsdziesma – mūzika”, kurā mūs priecēs vokālo grupu “Trifeles”, “Karameles” un “Triumfs“ dalībnieki. Koncerta sākums plkst.21:00.
 Papildus visām aktivitātēm, muzejs būs atvērts līdz plkst.24:00.
Īss kopsavilkums par pasākumu norisi:
Norises laiks 19.maijs
(10:00-24:00)
                       Aktivitāte
10:00-24:00
Dzintras Miķelsones dekoratīvo kurpīšu izstāde
10:00-24:00
Izstāde – “Laika šūpoles”
15:00-18:00
Telpu orientēšanās Kazdangas pilī
18:30-20:30
Pasākums “Kazdangas stipro ģimeņu stāsti.”
21:00-22:00
Vokālo grupu “Trifeles”, “Karameles” un “Triumfs“
koncerts “Sirdsdziesma – mūzika”.
Uz tikšanos Muzeju naktī Kazdangas muzejā!
Kazdangas muzeja vadītāja Ilze HolštromaNav komentāru:

Komentāra publicēšana