otrdiena, 2017. gada 28. novembris

Piparkūku smaržas vilinājums

Kādu vakaru gāju gar pili, bija parasts vakars, viss rāms un kluss,
debesis zvaigžņu piebērtas, un te pēkšņi gaisā uzvirmoja tik pazīstama smarža, smarža no bērnības, tā atsauca atmiņā kopīgos ziemas vakarus ar vecmāmiņu, vakarus ģimenes lokā, sirdī ielija siltums. Smarža patīkami kairināja manu degungalu, es sekoju tai, līdz pat pils lielajām, galvenajām durvīm. Durvis bija viegli pavērtas, no iekšienes skanēja bērnu smiekli un pieaugušo čalas. Es klusi klusītiņām pavēru durvis plašāk un gāju iekšā, verot tās ciet iezvanījās vēja zvans, kas ir šo durvju neatņemama sastāvdaļa. Es mazliet nedroši lūkojos tālāk, es nespēju pretoties smaržai, kas bija piepildījusi visu ēku. Nevēlējos būt pamanīts. Jauka kompānija gan jauni, gan gados vecāki cilvēki saviesīgi darbojās radošajā laboratorijā, tika ceptas piparkūkas, vārīta piparmētru tēja, klāts galds, visiem bija omulīgi. Kāds puika piesteidzās man klāt, aicināja pievienoties un pacienāja ar piparkūkām, tās bija tik garšīgas, tik garšīgas... es jautāju, kur jūs ņēmāt manas vecmāmiņas īpašo piparkūku recepti? Un kāda
kundze gados, maigi pasmaidīja un teica „Šī piparkūku recepte reiz glabājās šī pils kungu virtuvē, tai plauktā blakus greznajam cukurtraukam”. Es satraukumā un nepacietībā jautāju vai varu šo īpašo recepti izlasīt, jo sen jau vēlējos cept tādas piparkūkas, kā mana vecmāmiņa, tik recepte vairs nebija atrodama. Bet omulīgā kundze joprojām smaidot pulēja cukurtrauku un nolika to atpakaļ muzeja plauktā un teica... ka šo piparkūku īpašā sastāvdaļa ir pieejama ikvienam.
Jūs jautāsiet, kas tā ir?
Atbrauciet šeit jums visu izstāstīs, parādīs un iedos jums arī pagaršot...  

Esmu priecīgs, ka mans ceļš šai vakarā veda gar šo lielo skaisto ēku, ka ziņkārība mani ieveda ieveda iekšā un varēju izbaudīt skaistu vakaru.  
Pirms brauc ciemos, piezvani, lai var Tevi un Tavu kompāniju godam sagaidīt.  Brauc draugu kompānijā vai ar darba kolektīvu,  bet ja Tu ej vēl skolā, brauc kopā ar visu savu klasi, kopā jaukāk un jautrāk.  
Zvani Mārai T: 29103813 viņa visu izstāstīs, jo šeit Kazdangas pilī cep ne tikai piparkūkas, bet taisa arī puzurus,  gatavo sveces un iet rotaļās. 
Kārlis 

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana