otrdiena, 2017. gada 24. oktobris

Zinātnieku nakts 2017

Mūsu ikdiena, arī katras mācību iestādes ikdiena, ir piepildīta dažādām aktivitātēm un pasākumiem. Kā viens no ikgadējiem pasākumiem, kurā jau tradicionāli piedalās arī mūsu skolas skolēni, ir Zinātnieku nakts. Zinātnieku nakts šogad noritēja jau 12 reizi. 29.septembrī 11 Latvijas pilsētās augstskolās, zinātniskajos institūtos, muzejos un citās iestādēs visiem interesentiem bija iespēja uzzināt ko jaunu, piedalīties un pārbaudīt savas spējas un zināšanas uzdevumos, kas šogad tika saistīti ar inovācijām. Šogad uz Rīgu devās Māteru Jura Kazdangas pamatskolas 7., 8. un 9.klases skolēni.
Pirmajā pieturvietā, RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu Inovāciju un attīstības centrā visiem bija iespēja uzzināt par cilvēka “rezerves daļu”, piemēram, mākslīgo audu un kaulu nepieciešamību un to veidošanas iespējām. Katrs dalībnieks varēja izgatavot pats savu talismanu vai suvenīru - kauliņu vai zobiņu.
Apmeklējām RTU Inženierzinātņu vidusskolu, kurā skolēniem bija iespēja pašiem eksperimentēt ar krāsām, lāzeriem, veidot spoguļus, kurus ieguva kā dāvanu,. Skolēni ar matemātiskām funkcijām veidoja zīmējumus, pārliecinājās, kādēļ ikdienā nepieciešamas fizikas, matemātikas, bioloģijas un ķīmijas zināšanas. 4 dažādās valodās – angļu, vācu, krievu un, protams, latviešu iepazinām skolas vēsturi, ikdienas mācību procesu un skolēnu sasniegumus.
Kā pēdējā no Zinātnieku nakts pieturvietām mūsu zinātnes piepildītajā dienā bija Transporta un sakaru institūts. Šeit iepazinām robotus – gan rūpnieciskos, gan mobilos. Drosmīgākie skolēni varēja piedalīties sacensībā ar robotu par precīzāku un ātrāku klucīšu sakārtošanu vienu virs otra. Secinājām, ka skolēni šo darbu veic ātrāk nekā robots, taču robota darbība ir precīzāka un akurātāka. Pacietīgākajiem bija iespēja sagaidīt savu kārtu dronu vadīšanā.
Diena bija izdevusies, piepildīta dažādām aktivitātēm un arī zināšanām.
Skolēnu iespaidi par Zinātnieku nakts pasākumiem:
“RTU Inženierzinātņu vidusskola ir laba skola. Es tajā labprāt mācītos.”
/Roberts Vītols, 8.klase/
“Zinātnieku nakts ir zināšanām pilna, jo šajā dienā varēja iemācīties dažādas lietas, kuras iepriekš nebija zināmas. Šajā dienā bija iespēja iepazīt skolas un to piedāvājumus, bija iespēja piedalīties dažādos interesantos eksperimentos, kā arī pārbaudīt savas zināšanas uzdevumos.”
/Diāna Angelika Šmite, 8.klase/
“Man ļoti patika RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu Inovāciju un attīstības centrs. Mani piesaistīja tā darbība un eksperimenti, kurus tajā veic, lai pārbaudītu vielas, kas var noderēt cilvēka veselības un dzīves kvalitātes uzlabošanai.” /Madara Šteina, 8.klase/
“Bija interesanti redzēt un uzzināt, kā var aizstāt cilvēka kaulus ar citu vielu palīdzību.”
/Inga Zonberga, 8.klase/
“Man ļoti patika veidot pašai savu kauliņu un ievēlēties vēlēšanos, metot sauso ledu krāsainajā šķīdumā. Labprāt piedalītos Zinātnieku naktī arī citus gadus.”
/Ivita Zonberga, 8.klase/

8.klases audzinātāja Liene Juzupe

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana