pirmdiena, 2017. gada 26. jūnijs

Kazdangas un Skrundas jaunsargu aktivitātes.

Jūnija mēnesis Kazdangas un Skrundas jaunsargiem bija piesātināts ar dažādiem pasākumiem. No 1.līdz 4. jūnijam 35 jaunsargi pulcējās uz nometni Kazdangas parkā. Šeit jaunsargi aktīvi sportoja un gatavojās galvenajiem pasākumiem mēneša beigās. Jaunsargi gulēja teltīs un garšīgi mielojās Kazdangas ēdnīcā. Visi nometnes dalībnieki nometni noslēdza ar tradicionālo skrējienu “Kazdangas apļi”.
Tūlīt pēc nometnes no 6. līdz 14.jūnijam 9 labākie jaunsargi piedalījās Kurzemes novada salidojumā “LATVJU ZĪMES KURZEMĒ” Laumu dabas parkā Talsu novadā. Šeit vairāk kā 500 jaunsargi pirmajā dienā piedalījās fizisko normatīvu kārtošanā, otrajā dienā darbojās radošajās darbnīcās ( kokapstrādes, keramikas, ādas, rotkaļu, danču, ornitologu/saulgriežu). Trešajā dienā parka īpašnieki jaunsargus izveda skaistā ekskursijā pa parku. Šeit bija iespēja iepazīties ar dabas takām, uzpēlēt disku golfu, iepazīties ar bitēm, liet sveces utt. Protams neiztika bez nakts orientēšanās un lustīgas dancošanas.
No 14. līdz 17.jūnijam jaunsargi piedalījās nometnē “Jaunsardzes sporta spēles 2017” Mālpilī. Šeit startēja labākie un stiprākie jaunsargi no visas Latvijas. No Māteru Jura Kazdangas pamatskolas piedalījās Niklāvs Puks un Jana Mikulaneca. Pirmajā dienā jaunsargi kārtoja fiziskos normatīvus, bet otrajā dienā piedalījās sporta spēlēs. Jana fiziskos testus nokārtoja teicami un saņēma “zelta” nozīmīti.
No 19.līdz 22.jūnijam kazdandznieki N.Puks, J. Mikulaneca un N.Tamsons kopā ar Skrundas Nīkrāces jaunsargiem piedalījās Baltijas valstu karavīru sporta spēlēs Tartū. Latvijas komanda kuru pārstāvēja Aizputes un Skrundas novada jaunsargi izcīnīja 1.vietu jaunākajā un vecākajā grupā pludmales volejbolā, 2.vietu orientēšanās biatlonā un šaušanā ar mazkalibra šauteni, 3.vietu virves vilkšanā. Individuāli Emīlijai Vītolai Zariņai 2.vieta orientēšanās biatlonā, 3.vieta šaušanā (Skrunda), Niklāvam Pukam 3.vieta šaušanā (Kazdanga), Atim Viļumsonam 2.vieta orientēšanās biatlonā(Nīkrāce).
Paldies jaunsargiem par veiksmīgiem startiem un jauku vasaras brīvlaiku.

Jaunsargu instruktors K.Rudītis.


Nav komentāru:

Komentāra publicēšana