ceturtdiena, 2017. gada 13. aprīlis

Iekšējais ķermenis- meditācija

Apzināta elpošana un mīlošās laipnības meditācija ar jogas skolotāju Baibu Šusteri.
Šajā vienas stundas garajā nodarbībā mēs apzināti pievērsīsimies savas elpas vērošanai un elpošanas kontrolēšanai, tā veidojot un padziļinot savu iekšējā ķermeņa apzinātību.

Pirms meditācijas uzsākšanas ar kustībām pamodināsim ārējo ķermeni, ķermenī radot vairāk vietu elpai.
Nodarbība tiks noslēgta ar mīlošās laipnības meditāciju, kurā izzināsim beznosacījuma mīlestības konceptu sevī un ar vizualizācijas tehnikas palīdzību apgūsim, kā radīt prieka sajūtu sevī neatkarīgi no ārējiem apstākļiem.
Apzināta elpošana un meditācija aktivizē parasimpatētisko nervu sistēmu, tādā veidā radot organismā miera sajūtu, ka viss ir labi, samazina stresu, uzlabo koncentrēšanās spējas, uzlabo atmiņu un veicina sevis pilnveidošanos. Meditācija ļauj labāk izprast sevi un apkārtējos, tādejādi uzlabojot attiecības ar ikvienu, arī pašam ar sevi. Meditējot katru dienu cilvēks sāk pievērst uzmanību savām domām un sāk apzināties to spēku, meditācija palīdz kontrolēt un izprast prātu un domu procesu.
Nodarbība ir par velti.
Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.
Lūgums ierasties 5 minūtes pirms nodarbības sākuma.

Baiba Šustere
Baiba ar meditāciju nodarbojas jau 7 gadus, un viņa uzsver, ka tas ir svarīgākais no astoņiem jogas zariem. Darbs ar prātu un domām ir sarežģītāks un prasa vairāk laika un pacietības, kā darbs caur āsana praksi ar ķermeni. Ar jogas fizisko aspektu jeb āsana Baiba nodarbojas regulāri pēdējos 4 gadus, it īpaši ar Ashtanga Vinyasa praksi, ko viņa sauc par meditāciju caur kustību..
2016. gada maijā Baiba ieguva jogas skolotājas sertifikātu Trimurti yoga skolā, Dharamsalā, Indijā. Pēc mēneša garās apmācības Indijā, kur viņa apguva anatomiju, jogas fizisko praksi un pasniegšanas metodiku, kā arī jogas filozofiju, ko pasniedza Brahmačarja, kas ir ceļā uz apgaismību, Baiba atgriezās atpakaļ un sāka pasniegt jogas un meditācijas nodarbības.
Baiba uzskata, ka joga ir dzīvesveids un dzīves filozofija, un katram joga nozīmē kaut ko citu un sniedz kaut ko citu, lai to atklātu ir jāsāk nodarboties ar joga un jāizpēta, ko tev un tavam ķermenim joga dod.

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana