trešdiena, 2016. gada 28. septembris

Pirmā mācību diena - “”Kāda Danga” Latvijā”

Šā gada 2. septembrī Māteru Jura Kazdangas pamatskolā mācības noritēja neikdienišķi.

Diena sākās ar klases stundu. Turpinājumā 1. – 4. klašu skolēni apmeklēja izstādes Kazdangas KC, bibliotēkā un muzejā. 5. – 9. klašu skolēni tikās ar Aizputes Ideju Mājas pārstāvjiem Anci Tīmani un Nauri Zeltiņu, kas pastāstīja par foto, video un stāstu konkursu “Tu esi Latvija”, demonstrēja izveidotās filmas par uzņēmīgiem jauniešiem, kuriem Latvija ir sirds mājas.
Diskusijā “Laba izglītība – vārti uz pasauli” ar skolēniem piedalījās pedagogs Alfrēds Leja un mūsu skolas absolventi: Ieva Priedniece, Santa Baumane, Līga Lasmane, Laura Jurševska, Muntis Janvāris, Solvita Šķubure. Bijušais skolas direktors A. Leja runāja par izglītību agrākos laikos un atzina, ka labprāt uzturas mērķtiecīgu jauniešu sabiedrībā, kur arī viņam ir interesanti. Savukārt jauniešu acis pauda cieņu dzīves pieredzes bagātajam Kazdangas dzīves aprakstītājam. Uzaicinātie skolas absolventi stāstīja par savu ceļu uz mērķa īstenošanu. Mūsu skolēni redzēja, cik dažādi var veidoties dzīve, ne vienmēr viss ir viegli un gludi. Izskanēja vērtīgas atziņas par to, cik svarīgi ir dzīvē atrast savu nišu, darīt kaut ko īpašu, absolventi atklāja, ka sākotnēji izvēlēto izglītības ceļu vēlāk iespējams papildināt un pat radikāli mainīt, dzirdējām domu, ka, ārzemēs strādājot, vienīgais, kas saista, ir alga. Visi piekrita tam, ka pamatskolas zināšanas bijusi noderīga bagāža. Izsanēja lepnums un gandarījums par sasniegto un pateicība arī vecākiem.
Dienas noslēgumā vecāko klašu skolēni vēroja prezentāciju par Amerikas Latviešu Apvienības jauniešu viesošanos Kazdangā projekta “Sveika, Latvija!” ietvaros, bet jaunāko klašu skolēni piedalījās grāmatas “Piena pasaku kamoliņš” atvēršanas svētkos.
Secinājām – mācīties var ne tikai mācību stundās.

Ieva Sudraba un Ance Brālīte, 9. klases skolnieces

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana