ceturtdiena, 2016. gada 21. jūlijs

Indiāņu spēles Kazdangā

Vienā no šīs vasaras karstākajām sestdienām, 2.jūlijā, Kazdangas sporta laukumā notika otrais Kazdangas ģimeņu biedrības “Danga” publiskais pasākums – Indiāņu sporta spēles. Spēles vadīja tiesneši – Anita Juska, Kristīne un Raitis Vītoli.
Spēļu dalībnieki sāka pulcēties jau ap 11 no rīta un pārsteidza organizatorus ar interesanto, pārdomāto un košo noformējumu. Uz Indiāņu sporta spēlem piereģistrējās 7 komandas: 46 dalībnieki, no kuriem 27 bija bērni.
Komandās bija apvienojušies gan radi, gan draugi. Indiāņu spēļu jaunākajai dalībniecei Elīzai Beļajevai bija tikai 2 mēneši, tomēr viņa dūšīgi izturēja visu pasākumu.
Pirmā disciplīna “Izlūku gājiens” neprasīja sportisku sagatavotību, bet gan uzmanību un izdomu. Bija jāveic orientēšanās pēc kartes noteiktā apvidū. Jāatrod trīs kontrolpunkti un jāveic trīs uzdevumi. Pēdējā kontrolpunktā dalībniekus sagaidīja pārsteigums – tiesnesis Raitis, kurš pārbaudīja, vai netiek pārkāpti noteikumi un
komanda ierodas kontrolpunktā visā sastāvā, nofotogrāfējot tos.
Otrā spēļu daļa notika sporta laukumā. Dalībnieki varēja pārbaudīt
“Lielais vigvams”
ne tikai savu spēku, precizitāti un acumēru, bet arī komandas saliedētību dažādās aktivitātēs – “Purva bridējs”, “Gadsimta mačs”, “Bizonu medības”, “Kanoe rallijs”, “Aklais ceļinieks” un “Kāpurķēde”. Vislielāko jautrību izraisīja disciplīna “Ugunsgrēka dzēšana”, pēc kuras daļa dalībnieku meklēja sausas drēbes. Spēku varēja pārbaudīt “Lāča satvērienā”, bet stafete “Cilšu ceļojums” noslēdza Indiāņu sporta spēles.
Jau vēlā pēcpusdienā notika apbalvošanas ceremonija. Visi bērni
“Kisi-kava-pisim jeb
Saule viņus apspīd labvelīgi”
par dalību spartakiādē saņēma diplomus un saldumus, par ko ļoti priecājās. Ceļojošo kausu un pirmo vietu ieguva komanda ar nosaukumu “Kisi-kava-pisim jeb Saule viņus apspīd labvelīgi”. Komanda apvienoja divas ģimenes: Tamsonus – Egija (Noplūktā margrietiņa), Anete (Niedres deja), Niks (Asā bulta), Ņikiforovus – Martins (Mazā svilpe), Rigonda (Saules deja), Linards (Vilka ilknis). Otro vietu ieguva komanda “Lielais vigvams” - Beļajevu ģimene: Elīza, Emīls, Sanita, Viesturs, Dace, kā arī Santa Šulce un Ģirts Zabors. Trešā vieta komandai “Pelēkā Naskapi cilts” - Reimaņi:
“Pelēkā Naskapi cilts”
Emīls, Kate Anna, Elīna, Edgars, kā arī Rolands Kurakins.
Paši izturīgākie pēc apbalvošanas piedalījās kopīgā piknikā, kurā pārrunāja gūtos iespaidus un priecājās par interesanti un aktīvi pavadīto dienu ģimenes, radu un draugu pulkā.
Liels paldies Kazdangas pils muzeja vadītājai Ilzei Holštromai par palīdzību, kā arī Zintai un Jānim Podniekiem par tehnisko un fizisko palīdzību.
Kazdangas ģimeņu biedrības “Danga” aktivitātēm varat sekot facebook lapā Biedrība “Danga”.

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana