otrdiena, 2016. gada 24. maijs

Vīru spēles

14.maijā Skrundas novadā O.Kalpaka Rudbāržu pamatskolas apkārtnē notika Jaunsardzes un informācijas centra 1.novada nodaļas Kurzemes “Vīru spēles” par godu O.Kalpakam.
Sacensībās piedalījās 28 jaunsargu komandas no Kurzemes un Zemgales. Komandā stardēja 6 dalībnieki, no kuriem vienai noteikti vajadzēja būt meitenei. Jaunsargi veica 8km distanci šķēršļainā apvidū ar dažādiem uzdevumiem kontrolpunktos. Jaunsargiem distancē bija jāsniedz pirmā medicīniskā palīdzība cietušajam, jāprot precīzi šaut, jāorientējas apvidū pēc kartes, jāatpazīst topogrāfiskie apzīmējumi, jāveic nosacīta slīcēja glābšana un jāprot veikli uzsiet dažādus tūrisma mezglus un nojumi. Pēc trases veikšanas apvidū komandām bija jāveic vēl divi pārbaudījumi. Dalībnieki meta granātu uz precizitāti, zēni pievilkās pie stieņa, bet meitenes veica roku saliekšanu un iztaisnošanu balstā guļus. Bet noslēdzošis pārbaudījums bija vēstures zināšanas par O.Kalpaka biogrāfiju.
Šajās sacensībās ar ļoti labiem panākumiem startēja 412.Kazdangas jaunsargu vienība, kura pēc 11 gadiem atkal izcīnīja Kurzemes novada “Vīru spēļu” ceļojošo kausu. Sīvā cīņā cīnoties 412. Kazdangas vienība aiz sevis atstāja Liepājas un Saldus jaunsargu vienības.
Paldies jāsaka komandai, kurā startēja Karīna Sietiņa, Atis Viļumsons, Dmitrijs Vicvagars (Nīkrāces pamatskola), Mareks Ņikiforovs, Linards Nikolass Ņikiforovs, Aleksejs Jackevičs (Kazdanga).
Jaunsargu instruktors: K. Rudītis

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana