otrdiena, 2016. gada 24. maijs

Skolēnu pieredze piedaloties konkursā par veselīgām brīvā laika aktivitātēm.

Martā mēs, 6.klases skolēni, piedalījāmies projekta vESels konkursā “Brīvais laiks”. Šajā konkursā mēs veidojām fotostāstu par mūsu brīvā laika aktivitātēm. Lai sagatavotu fotostāstu, mēs gājām laukā sportot un fiziskās aktivitātes fotografējām. Laukā mēs pildījām dažādus sporta vingrinājumus. Piedaloties konkursā, mēs ieguvām galveno balvu - iespēja satikt Jaunatnes Olimpisko spēļu dalībnieci Agati Rašmani. Viņa pārstāv šaušanas sporta veidu.
Viņa ieradās pie mums skolā 19. maijā kopā ar savu treneri Vilni Celmiņu, lai 6.klasei novadītu sporta stundu. Viņi bija sagatavojuši Agates Rašmanes Olimpisko spēļu bronzas medaļu, kura svēra 1kg. Viņa mums pastāstīja, kā notiek sacensības. Uzzinājām, ka pirms sacensībām tiek pārbaudīts gan ierocis, gan arī apavi, lai noskaidroti, vai tie atbilst prasībām. Par atbilstību noteikumiem uz ieroča un apaviem tiek uzlīmēta īpaša uzlīme. Mums bija lieliska iespēja arī pašiem izmēģināt šaut ar ieroci. Mērķus, kuros mēs šāvām, viņa atstāja mums kā dāvanu. Uz šiem mērķiem bija Agates Rašmanes paraksts, kurš mums radīs jaukas atmiņas par šo tikšanos.
Kad visi skolēni bija paši mēģinājuši šaut mērķī, tika noteikts labākais šāvējs starp zēniem un meitenēm. No zēniem labākais un precīzākais šāvējs bija Ritvars Pukinsks, starp meitenēm – Agnese Ate. Katram skolēnam uzdāvināja bukletiņu par Dobeli, bet visai klasei - grāmatu “Sākuma grāmata. Pieci gadi Dobeles novadā”.
Mums visvairāk patika šaut ar ieroci, jo pašiem izmēģināt šaut ir interesantāk nekā vērot kā cits to dara. Interesanti bija pārbaudīt mūsu uzmanību, veiklību un pacietību ar vingrinājumiem, kas paredzēti šāvēju trenēšanai. Šī tikšanās mums radīs jaukas atmiņas un priekšstatu par smago darbu, kas jāiegulda, lai sasniegtu augstus rezultātus pasaules līmeņa sacensībās.


6.klases skolniece Diāna Angelika Šmite

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana