trešdiena, 2016. gada 25. maijs

Atskats uz Muzeju nakts norisēm

Tikko aizritējusi Muzeju nakts. Latvijā šogad tā jau notika divpadsmito reizi, Kazdangā – septīto reizi. Katra Muzeju nakts ir īpaša, jo aicina apmeklētājus ar jauniem konkursiem, pasākumiem, aktivitātēm atbilstoši akcijas tēmai, kā arī aizkustinošiem koncertiem.
Pirmais pasākums, ko šajā dienā piedāvāja Kazdangas muzejs, bija ar fotoorientēšanās palīdzību izzināt Kazdangas ēku vēsturi. Šajā pasākumā piedalījās 3 komandas, kādai komandai veicās labāk, kādai ne tik labi, jo pēc attēliem bija jāatrod ne tikai katra konkrētā ēka, bet piespraustajos aprakstos jāatrod iemaldījušies teikumi no pasakas Durvis, kura vērīgajiem lasītājiem bija jāatrod, lai beigu beigās varētu izlasīt šo pasaku.
Pasaku pēcpusdienā visus pārsteidza mazā Sprīdīša un Meža mātes ierašanās un darbošanās. Pasākuma laikā notika pasaku lasīšana, mīklu minēšana un konkursa dalībnieku sveikšana. Pavisam konkursam tika iesniegtas 9 pasakas - trīs jaunāko klašu grupā, sešas – vecāko klašu grupā. Visas pasakas pārsteidza ar labestīgumu, izdomu un vienreizīgumu. Jaunāko klašu grupā uzvarēja Endija Indāna pasaka “Durvis, kuras atver burvis”, bet vecāko klašu grupā – Aija Sudraba ar pasaku “Rūķīšu atklājums”. Muzeju nakts apmeklētājiem arī bija dota iespēja nobalsot par labāko pasaku, piešķirot titulu “Labākais pasaku burvis”. Ar pavisam nelielu balsu pārsvaru – šo titulu ieguva Aija Sudraba. Paldies visiem, visiem konkursa dalībniekiem gan tiem, kas bija ieradušies uz pasākumu un nolasīja savu pasaku, gan arī tiem, kas dažādu iemeslu dēļ uz pasākumu nevarēja ierasties!
Paldies mazajam Sprīdītim – Laurai Ozolai, Meža mātei – Ainai Vērsei un Madarai Ozolai par jauko priekšnesumu!
Erudīcijas konkursā piedalījās seši dalībnieki, kuri cīnījās par titulu “Durvju eksperts” un galveno balvu. Konkursu pārstāvēja dalībnieki no Kazdangas un viesi no Rīgas. Jautājumi aptvēra dažādas tēmas par durvīm, konkurence gana nopietna, bet galu galā titulu “Durvju eksperts” un balvu - Durvju zvanu ieguva kazdandzniece Māra Tamsone. Apsveicam Māru ar uzvaru un ceram, ka balva lieliski noderēs! Paldies Sarmītei Štrausai par konkursa sagatavošanu un vadīšanu!
Vakara gaitā pilī bija iespējams noskatīties divas akvalangista Viktora Filippova filmētas un veidotas filmas – Rumba un Zem ūdens naktī. Paldies V.Filippovam par iespēju skatīt zemūdens pasauli!
Lai izzinātu mūsu Dzirnezera ūdens pasauli, visiem interesentiem bija iespēja mikroskopā apskatīt dzīvās radības, kas mīt mūsu ezerā. Šī zemūdens pasaule ir neiedomājami bagāta un interesanta, kaut vai viens no apskates objektiem dēlene un saskaitīt mikroskopā, cik viņai ir acu u.c. interesantas lietas. Paldies Loretai un Andrim Urtāniem par atsaucību un iespēju apskatīt un iepazīt mūsu dabas daudzveidību ūdenī!
Zinošu restauratoru vadībā bija iespējams uzzināt, ar ko ir jāsāk, lai sāktu restaurācijas darbus, kādi instrumenti un materiāli ir nepieciešami. Paldies restauratoriem Ievai Zilbertei un Jānim Tolpežņikovam par izsmeļošo informāciju, sniegtajiem padomiem un paraugstundu durvju restaurācijā!
Pasākumu programmas noslēgumā visus priecēja stīgu instrumentu ansambļa "Barkarola" koncerts. Klausoties vijoļu un arfas skaņās, klausītāji varēja uzburt sevī 17., 18.gs. balles noskaņu un vienkārši ļauties skaistas un krāsainas mūzikas valdzinājumam.
Paldies visiem, kuri atbalstīja un palīdzēja pirms svētkiem, lai pasākumi varētu noritēt raiti un bez aizķeršanās, skaistā un koptā vidē, un, protams, visiem Muzeju nakts apmeklētājiem, kuri apmeklēja Kazdangas muzeju un pasākumus Muzeju naktī!
Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana