otrdiena, 2016. gada 26. aprīlis

Muzeju nakts pasākums “Durvis staru gaismā”

Klāt maijs un Muzeju nakts! 2016.gada 21.maijā ar moto “DURVIS” muzeji un ne tikai muzeji, bet arī daudzas citas iestādes, gaidīs savus apmeklētājus uz Muzeju nakts pasākumiem.

Kazdangas muzejā pirmos apmeklētājus gaidīsim no plkst.10:00 līdz 10:30, kad tiks izsniegti materiāli fotoorientēšanās pasākumam “Kādu vēsturi glabā durvis Kazdangā?” Pēc materiālu saņemšanas, bez laika kontroles, cik nu katram ātri patīk, būs jāveic uzdevumi. Fotoorientēšanās dalībniekus ar paveiktajiem rezultātiem muzejā gaidīsim atpakaļ no plkst.16:00 līdz 16:30.

Plkst.15:00 uz Pasaku pēcpusdienu gaidīsim visus pasaku konkursa dalībniekus, visus mazos un lielos pasaku cienītājus, klausītājus un lasītājus. Mazos pasaku draugus, kuri vēl paši neprot lasīt, gaidīsim kopā ar vecākiem. Izbaudīsim pasaku noslēpumainību un burvību! Paņem arī Tu savu vismīļāko pasaku un izlasi to kopā ar visiem!

No plkst.11:00 līdz plkst.14:00 katram muzeja apmeklētājam būs iespēja iepazīties ar konkursam iesniegtajām pasakām un nobalsot par labāko pasaku, jo papildus tiks noteikts arī viens uzvarētājs (pa visām vecuma grupām) - Muzeju nakts apmeklētāju simpātija – “Labākais pasaku burvis.”

Plkst.17:00 norisināsies Erudīcijas konkurss “Durvju eksperts”. Šis konkurss pulcēs attapīgus un erudītus dalībniekus, kas būs gatavi pārbaudīt savas zināšanas, parādīt savu attapību, atbildēt uz nopietniem un nenopietniem jautājumiem, rezultātā labākajam būs tas gods iegūt titulu “Durvju eksperts” un uzvarētāja balvu.

Kazdangas pilī no plkst.17:00 katrs netraucēti varēs aplūkot prezentāciju “Zemūdens valstība”.

No plkst.17:00 līdz 22:00 aktīva darbošanās notiks pie Kazdangas Dzirnezera, kur, sadarbībā ar Andri Urtānu - Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas datu un plānojumu departamenta vecāko ekspertu un hidrobioloģi Loretu Urtāni no biedrības “Ūdensaina”, varēsim kopā izpētīt ūdens augus un ūdens dzīvniekus, kādi dzīvo mums kaimiņos – mūsu Dzirnezerā.

Nopietnākai auditorijai piemērots būs pasākums no plkst.19:00 līdz 20:00 - Paraugstunda durvju restaurācijā kopā ar SIA “Koka darbnīca” restauratoriem Jāni Tolpežņikovu un Ievu Zilberti, kuri dalīsies informācijā par koka durvju restaurācijas darba gaitu, nepieciešamajiem materiāliem, kā arī būs iespējams pamēģināt pašam darboties.

Kad būs apgūta informācija par durvju restaurāciju, plkst.20:00 visus klausītājus gaidīs Latvijas Piļu un muižu asociācijas viceprezidents Juris Zviedrāns lekcijā “Vēsturiskās durvis no baroka līdz historisma stilam”.

Muzeju nakts pasākumu programmu noslēgs... Vēju spēle, gaismas spēle, nejaušības spēle lapā, sniegpārslā, vārdā un mūzikā. Tieši šajā tūkstošveidīgajā spēlē slēpjas skaistuma esamība. Kazdangas muzejā no plkst.21:30 līdz 22:30 jūs varēsiet ļauties skaistas un krāsainas mūzikas valdzinājumam stīgu instrumentu ansambļa "Barkarola" izpildījumā. Koncertā muzicēs Jekaterina Suvorova (arfa), Daniela Igaune (vijole), Liene Golovacka (vijole).


Informācija par pasākumu norisi:
Pasākuma laiks
Pasākuma nosaukums
10:00 - 10:30
Fotoorientēšanās “Kādu vēsturi glabā durvis Kazdangā?”
15:00 – 17:00
Pasaku pēcpusdiena “Durvis uz pasaku valstību veras vaļā”.
17:00 – 19:00
Erudīcijas konkurss “Durvju eksperts”
17:00 – 22:30
Prezentācija “Zemūdens valstība”.
17:00 – 22:00
Vērsim vaļā Durvis uz Kazdangas Dzirnezera zemūdens pasauli kopā ar Loretu un Andri Urtāniem.
19:00 – 20:00
Paraugstunda durvju restaurācija kopā ar SIA “Koka darbnīca” restauratoriem Jāni Tolpežņikovu un Ievu Zilberti.
20:00 – 21:30
Jura Zviedrāna lekcija “Vēsturiskās durvis no baroka līdz historisma stilam”.
21:30 – 22:30
Koncerts stīgu instrumentu ansambļa "Barkarola" izpildījumā. Koncertā muzicēs Jekaterina Suvorova (arfa), Daniela Igaune (vijole), Liene Golovacka (vijole).


Uz tikšanos Muzeju nakts pasākumos!

Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana