pirmdiena, 2016. gada 25. janvāris

Uzņēmums Kazdangā, kas atvērts sadarbībai.

Kopš 2009.gada Kazdangā, bijušajās paju sabiedrības darbnīcās, Darba gatvē 5, darbojas SIA NorCon. Šeit apņēmīgs norvēģu inženieris ir izveidojis metālapstrādes ražotni. Sākotnēji daudz laika, enerģijas un finanšu ticis ieguldītas, lai ēku sakārtotu, iztīrītu un pielāgotu ražotnes vajadzībām. Visas ieceres un plāni vēl neesot līdz galam īstenoti, tomēr tiekot darīts viss, lai iecerētais realizētos dzīvē.
Kā pastāstīja uzņēmuma pārstāvji, pamatā šeit ražo lielgabarīta metāla konstrukcijas no bieziem metāliem (sākot no 10 mm līdz pat 100 mm biezumā), bet dažkārt arī no plānākiem. Gandrīz visa saražotā produkcija tiek eksportēta. Pēc vajadzīgo detaļu izgriešanas, nereti paliek metāla atgriezumi, kas ir noderīgi lauksaimniekiem traktortehnikas uzlabošanai, remontēšanai, vai kāda aprīkojuma izveidošanai.Vienmēr ar vislielāko prieku tiek palīdzēts visiem, kam nepieciešama palīdzība. Kopīgiem spēkiem tiek piemeklēts īstais metāls un tas piegriezts, izurbts, vai kā citādi apstrādāts jaunu detaļu izveidē. Tā kā lielākā daļa metāla atgriezumu tik un tā ir paredzēti nodošanai metāllūžņos – cenas ir draudzīgas, turpat pašizmaksas robežās. Kā smejas pats uzņēmējs – labāk izlīdzēt kādam no apkārtējiem, kam šis metāla gabals patiešām ir ļoti nepieciešams, nekā aizsūtīt to pārkausēšanai uz metāla lietuvēm. Tādēļ, ja kādam nepieciešams kaut ko sametināt, piemetināt, vai vajag vienkāršu metāla gabalu, vai ko citu, kas paveicams ražotnē ar uzņēmuma pieejamām iekārtām – uzņēmējs aicina vietējos – droši, nekautrēties un vērsties šai uzņēmumā.
Kā pastāstīja uzņēmuma direktore Līga Silniece, ar šo gadu uzņēmums ir sācis sadarboties arī ar skārdnieku darbnīcas meistariem, tāpēc tagad vietējiem un apkārtnes iedzīvotājiem ir iespēja saņemt skārdnieka pakalpojums tepat, Kazdangā. Vairs nav nepieciešamības meklēt skārdnieka pakalpojumus pilsētā. Jo dažkārt nezinot to, kas pieejams tepat mūsu novadā, mēs iztērējam no lieka gan laiku, gan līdzekļus.
Uzņēmējs priecājas, ka ar katru gadu Kazdanga kļūst arvien sakoptāka un skaistāka, un uzskata, ka tā ir pievilcīga kā vietējiem iedzīvotājiem, tā tūristiem. Kad uzņēmumu apciemo viesi no tālākām vietām, tie vienmēr ar lepnumu tiekot izvadāti pa tuvējo apkārtni. Vienmēr ir patīkami braukt uz darbu, ja tas atrodas tik skaistā vietā, priecājas uzņēmuma pārstāvji. Uzņēmums ir atvērts sadarbībai, nepieciešamības gadījumā droši varot zvanīt T: 26755637.

Kazdangas TIP vadītāja
Māra Tīmane

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana