otrdiena, 2016. gada 26. janvāris

No skolas sola līdz projektam

Māteru Jura Kazdangas pamatskolas 5. - 9. klašu skolēni piedalījās Māras un Ances Tīmanes veidotajā projektā "No skolas sola līdz projektam". Projekta ietvaros katra klase kopā ar klases audzinātāju izstrādāja savu projektu, lai uzlabotu skolas dzīvi.
5. klase izstrādāja projektu ēdienu automāta iegādei. 6. klase – par planšetdatoru ieviešanu skolā. 7. klase plānoja projektu sportlaukuma uzlabošanai.
Mēs, 8. klase, izstrādājām projektu garderobes skapīšu iegādei skolā, bet 9. klase vēlējās izveidot atpūtas stūrīti.
Mūsu projekts tika atzīts par visveiksmīgāko. Projekta izstrādes laikā visinteresantākais šķita pašiem praktiski darboties – veikt mērījumus, izpētīt skapīšu piedāvājumus, meklēt sponsorus, veidot garderobes plānu. Vislielākās grūtības sagādāja aprēķinu veikšana un laika ierobežojums. Par cītīgo darbu balvā saņēmām ekskursiju 250 € vērtībā. Mums bija iespēja apmeklēt Latvijas Republikas Saeimu, Latvijas Nacionālo Biblioteku (Gaismas pili) un noskatīties Rīgas cirka izrādi.
LR Saeimā mums visinteresantāk šķita pašiem atrasties vietās, ko parasti redzam tikai televīzijā, piemēram, greznajā dāvanu telpā. Gaismas pilī visiespaidīgākais šķita skats uz Rīgu no 12.stāva, interjers un unikālās lietas, ko var apskatīt tikai Gaismas pilī.
Ekskursijas noslēgumā baudījām cirka izrādi "Trīs burvju ūdens lāses". Mūsuprāt, labākie priekšnesumi bija ar lāču piedalīšanos.
Esam lepni par paveikto un ar šo projektu esam pierādījuši, ka arī jaunieši var uzlabot savu un arī sabiedrības dzīvi. Ļoti ceram, ka mūsu projekts tiks realizēts šā gada vasarā un septembrī, kad atkal uzsāksim skolas gaitas pēc brīvlaika, notiks jaunās garderobes atklāšana!
8.klases skolnieces Ance Brālīte un Ieva Sudraba

Vēlos pateikties ikvienam Māteru Jura Kazdangas pamatskolas skolēnam un pedagogam par piedalīšanos biedrības „Kazdangas kultūrvēsturiskais mantojums” realizētajā projektā „No skolas sola līdz projektam”, kas tika finansēts no Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Kurzemes NVO atbalsta centra. Šī projekta ietvaros uzzinājām jauniešu viedokli, jauniešu intereses un vajadzības. Šajā projektā izzinātās jauniešu vajadzības mums kalpos kā labs materiāls citu projektu rakstīšanā. Mēs atļāvām jauniešiem sapņot un parādījām, kāds ceļš ejams, lai sasniegtu savu mērķi. Atliek vien meklēt iespējas, kā šīs jauniešu realizēt dzīvē. Bija prieks kopā būt un darboties! Paldies visiem, kas iesaistījās šajā projektā!
Projekta vadītāja Māra Tīmane

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana