otrdiena, 2016. gada 26. janvāris

Barikāžu dienas aizritējušas

Janvāris – Barikāžu laika piemiņas mēnesis ir aizvadīts. Daudzviet Latvijā tika rīkoti dažādi piemiņas pasākumi un koncerti, tikšanās ar barikāžu dalībniekiem, aizdegti piemiņas ugunskuri, rīkotas barikāžu rekonstrukcijas spēles u.c. aktivitātes.
Arī Kazdangas muzejā 19.janvārī tika atzīmēta barikāžu aizstāvju atceres diena. Pasākuma viesis avīzes “Liepājas vārds” redaktors Aigars Štāls visus iepazīstināja ar laikraksta tapšanas vēsturi un laikrakstu lomu barikāžu laikā, uzsverot, ka vienīgie saziņas līdzekļi tajā laikā bija laikraksti, televīzija un radio. Par barikāžu laika notikumiem vēstīja dažādi laikraksti – “Diena”, “Latvijas jaunatne”, “Neatkarīgā cīņa”, “Rīgas balss”, arī laikraksti rajonos, piem., “Liepājas vārds”, “Kurzemnieks” u.c., tomēr īsteno barikāžu notikumu gaitu un noskaņojumu atspoguļoja “Atmoda”. Neliels citāts no 18.janvāra “Atmodas”: “Pēc AP aizsardzības štāba rīcībā esošajām ziņām, vakar notikusi intensīva speciālā karaspēka pārdislokācija. Intensīva helikopteru kustība novērota starp Spilves lidostu un Mangaļu rajonu, kur atrodas OMON bāze. Viļņas notikumi bijuši militāra apvērsuma mēģinājums, kas sākumā bijis ieplānots Rīgā”.
Lai rosināt interesi par barikāžu laika notikumiem un izzinātu savu tuvinieku - barikāžu dalībnieku atmiņu stāstus un saglabātu tos vēsturei, muzejs gada nogalē bija izsludinājis konkursu. Par konkursa „Mūsu vecāki, vecvecāki barikāžu rindās” uzvarētāju tika atzīta Māteru Jura Kazdangas pamatskolas 9.klase. Pasākuma laikā labākais darbs tika prezentēts, balvā saņemot torti.
Pēc pasākuma pie pils kopīgi tika iedegts piemiņas ugunskurs. Žēl, ka šoreiz bija ļoti maz pašu barikāžu dalībnieku!
Paldies visiem, kuri piedalījās konkursā, atnāca uz pasākumu! Paldies Landrai Valdmanei, pēc kuras ierosinājuma visi zālē sēdošie vienojās kopīgai dziesmai, un meitenēm par muzikālo priekšnesumu!
Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana