ceturtdiena, 2015. gada 8. oktobris

Svētki dzejai mūsu skolā

Saistībā ar Raiņa un Aspazijas 150. gadadienu š. g. 15. septembrī Māteru Jura Kazdangas pamatskolā notika Dzejas dienu pasākums „Rainis un Aspazija – mūsu tautas bagātība”.
Pasākumā runāja dzeju un dziedāja Liepājas teātra aktrise Ilze Jura, muzicēja blūza meistars Ainars Pūpols un uzstājās Liepājas baleta studijas balerīna. Kā skatītāji piedalījās mūsu skolas skolēni, skolotājas un vecāki.
Nelielajā uzvedumā aktrise stāstīja par Aspaziju un Raini un bija izvēlējusies savus mīļākos Aspazijas dzejoļus. Īpašu noskaņu radīja priekšnesumu vizuālais noformējums. Ilze Jura bija tērpusies kā Aspazija – skaistā, baltā kleitā, viņai bija frizūra, kādu esam pieraduši redzēt dzejnieces fotogrāfijās. Iespējams, dzejas lasījums bija tik sirsnīgs tāpēc, ka aktrise uzstājās skolā, kurā pati pirmo reizi mācījusies par Aspaziju. Arī dziedāšana bija aizkustinoši jauka, un lirisko noskaņu vēl papildināja mazās balerīnas deja.
Aktrise klausītājus mudināja dzejā saskatīt skaisto, lai mēs tālāk popularizētu pozitīvu skatījumu uz dzīvi. Es uzskatu, ka Dzejas dienas bija izdevušās, šis pasākums varētu patikt dažāda vecuma cilvēkiem, jo katrs varēja atrast kaut ko tieši sev piemērotu.

Māteru Jura Kazdangas pamatskolas 8. klases skolniece Ieva Sudraba

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana