otrdiena, 2015. gada 27. oktobris

Starptautiskā konference noslēgusies

Laikā no 30.septembra līdz 3.oktobrim Jelgavā un Kazdangā norisinājās starptautiska konference “Parki un pilis – vācu un krievu kultūras mantojums Latvijā un Baltijā”. Šīs konferences organizēšanā piedalījās Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāle, Aizputes novada dome un Kazdangas pagasta pārvalde.
Šo dienu programma bija ļoti plaša. Konferences atklāšana notika Jelgavā, Valdekas pilī, bet jau nākamajā dienā, ceļā no Jelgavas uz Kazdangu, viesiem tika parādīta viena no augošākajām vecpilsētām Kuldīga, Pelči ar pārsteidzoši labi saglabājušos 20.gs.sākuma bibliotēku, Pelču parks. Interesanti bija izzināt Klosteres baznīcas un muižas parka vēsturi, apskatīt Misiņkalnu un Mārtiņa Freimaņa piemiņas vietu.
Kazdangā viesus iepriecināja folkloras kopas “Zīle” dziedātājas un jau pašā dienas noslēgumā viesiem tika parādīts plašais Kazdangas parks un Grota. Nākamās dienas rīts sākās ar ekskursiju pa Kazdangas pili un Kavalieru nama apskati. Lai gan laika nebija daudz, iepriecināja viesu interese par Kazdangu un tās vēsturi.
Kazdangā konferencē piedalījās speciālisti no Latvijas – LU Botāniskā dārza direktore Anta Sparinska, arhitekte Ilze Māra Janelis, ainavu arhitekte Gundega Lināre, Latvijas Piļu un muižu asociācijas viceprezidents Juris Zviedrāns inženierzinātņu maģistre arhitektūrā Silvija Ozola, Sankt-Pēterburgas un Vācijas viesi - Sanktpēterburgas Mākslas un kultūras muzeja Valsts Ermitāžas arhitektūras 18., 19.gs. grafikas krājumu glabātāja Jekaterina Orehova, Ņevas vadības un dizaina institūta Ainavu dizaina pasniedzēja Alla Kiščuka, Liepājas vācu - latviešu tikšanās centra priekšsēdētājs Mihaels Gallmeisters.
Konferencē pavadītais laiks noteikti deva krietnu pieredzi, ar iespēju izvērtēt un salīdzināt, kā arī iespējas un kontaktus nākamajiem sadarbības pasākumiem.
Paldies visiem, kuri noticēja, ka šāda konference Kazdangā ir iespējama un palīdzēja konferences plānošanā un sekmīgā norisē, lai viesi pie mums justos labi un gaidīti!
Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana