ceturtdiena, 2015. gada 23. aprīlis

Vāverēni no Kazdangas parka dodas uz Kalvenes ZOO

Pagājušās nedēļas nogalē netālu no pamatskolas tika atrasta beigta vāverīte, un nu tai pašā apkārtnē pāris dienas skraidīja vientuļi mazi vāverēni. Tie skraidīja gan pa parku, gan arī pa ceļu, skolas saimnieks Rainers Meiers vienu no tiem vakar sastapa uz ceļa un saprotot, ka mazais zvēriņš ir kļuvis par bārenīti paņēma pie sevis mašīnā. Vēlāk turpat atradās vēl viens zvēriņš. Kad Rainers man vakar zvanīja, ko darīt un kā rīkoties, neko daudz nemācēju viņam palīdzēt. Apspriežoties, ka pašiem par šiem zvēriņiem zināšanu ir par maz, nolēmām tos nodot drošās rokās un aizvest uz Kalvenes Zoo „Cīruļi” , kur par tiem rūpējas zinoši un pieredzējuši kopēji. Ceram, ka ar atrastajiem zvēriņiem viss būs kārtībā un par viņiem godam parūpēsies Kalvenē. Paldies Raineram par mazo dzīvnieciņu glābšanu. 
Ņemot vērā, ka vēl pāris gadus atpakaļ Kazdangas parkā vāveres bija liels retums, priecē tas, ka šie zvēriņi ar katru gadu redzmi arvien biežāk un biežāk. Lai arī šie vāverēni nu ir pārcēlušies uz kaimiņu pagastu, priecē tas, ka viņi izdzīvos labu kopēju rokās.
Neskatoties uz to, ka Kazdangas parkā tagad ir par dažām vāverēm mazāk, iesakām baudīt pavasari un vizbulīšu pļavas saules pielietajā parkā.
Māra Tīmane

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru