otrdiena, 2015. gada 24. februāris

Pasākums „Ceļš nezināmajā...”

Latvijā 25.marts ir sēru diena, kad tiek pieminētas 1949.gada deportācijas un komunistiskā genocīda upuri. Šajā dienā 1949.gadā notika vēsturē visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem. Uz Sibīriju bez tiesas sprieduma, bez brīdinājuma, bez apsūdzības raksta deportēja vairāk nekā 42 000 nevainīgu civiliedzīvotāju - ģimenes ar bērniem un sirmgalvjiem, kas tika patvarīgi deklarēti par tautas ienaidniekiem un 15 minūšu laikā sagrābti, aizvesti, nolemti aukstumam un bada nāvei.
   Lai pieminētu ģimenes, kuras cietušas no represijām, neaizmirstu šīs dienas traģiskos notikumus, kas izmainīja dzīvi simtiem cilvēku, Kazdangas muzejs 24.martā plkst.14:00 rīko pasākumu „Ceļš nezināmajā...” Noskatīsimies Latvijas okupācijas muzeja biedrības filmu „Deportācijas. Divas naktis, viens noziegums”, atmiņās atcerēsimies šīs dienas traģiskos notikumus, apskatīsim izstādi „Represijas pret Latvijas lauku iedzīvotājiem 1944. – 1949. Aizputes, Liepājas, Kuldīgas apriņķos”.
     Atnāciet, atcerēsimies cilvēkus, kuri pārdzīvojuši šos smagos, izsūtījumā pavadītos gadus! Īpaši aicināti represijās cietušie cilvēki!

Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma


Foto: http://www.dzintarsrasnacs.lv/index.php?option=com_content&view=frontpage&lang=lv&limitstart=95

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana