pirmdiena, 2015. gada 23. februāris

Interesanta dzīve skrienot, slēpņojot un sūtot pasta kartītes

Kazdangas skolas saimniekam ir ļoti interesanti hobiji, Rainers Meiers nodarbojas gan ar slēpņošanu, gan sūta kartiņas pa visu pasauli, bet lielākā kaislība viņam ir skriešana. Bieži Raineru var sastapt skrienot ceļa posmā Kazdanga- Aizpute, kā arī skrienot pa parka taciņām. Rainers trenējas maratoniem.
Šogad viņš jau trešo reizi janvāra beigās devās uz Marakešas maratonu.  Kur Rainers V50 grupā ieguva 16 vietu, maratonu noskrienot 3:24:34,  šajā vecuma grupā startēja 137 sportisti. Šo maratonu skrēja vairāk kā 800 skrējēji un pusmaratonu nedaudz vairāk kā 4000 skrējēji. Rainers šīm sacensībām gatavojas savlaicīgi ne tikai skrienot, bet laicīgi gādājot biļetes un samaksājot dalības maksu sacensībām. Kā viņš pats stāsta, ka Marakešas centru nu jau pārzinot labāk kā Rīgas centru. Šai vietā ir īpaša gaisotne, ar visu tirgošanos un kaulēšanos, cilvēki vienmēr smaidīgi un atsaucīgi. Mūs skrējējs šai braucienā iegādājās vietējo apģērbu un vienā no dienām to tur arī uzģērba, un kādu brīdi kļuva „neredzams” tirgotāju acīs, viņš kļuva viens no vietējiem. Jo tur dzīvo tirgotāju tauta, un pamanot ārzemnieku tiek veltīta pastiprināta uzmanība. Rainers ir ļoti apmierināts ar šo braucienu. Šis ir pirmais šī gada maratons, bet ne pēdējais, nāks vasara un tepat Latvijā maratons sekos maratonam.
      Kā jau iepriekš minēju mūsu ceļotājs aizraujas ar slēpņošanu, Arī Marakešā viņš šajās trīs viesošanās reizēs ir pamanījies atrast vairākus slēpņus. Tiem, kas nav dzirdējuši pa šādu ceļošanas spēli, varu pačukstēt, ka lai piedalītos un meklētu slēpņus jāreģistrējas mājas lapā http://www.geocaching.com , kur varat atrast norādes slēpņiem visā pasaulē. Lai arī kur jūs dotos, visur var atrast kādu slēpni. Tādi slēpņi ir arī mūsu novadā, pat vairāki.  Rainers Kazdangā jau vairākus gadus atpakaļ arī izveidojis vienu no slēpņiem, bet tas nav vienīgais pagastā. Šī ir ļoti interesanta nodarbe, iesaku pamēģināt.  
     Aizgājušā gada nogalē Rainers ir iegriezās pie manis pilī ar jautājumu, vai ir kāda Kazdangas pastkarte, jo viņš ir piereģestrējies mājas lapā http://www.postcrossing.com un vēlas sūtīt un saņemt pastkartes. Protams, ka pastkartes viņš saņēma un tās nosūtīja. Šī projekta mērķis ir ļaut cilvēkiem saņemt pastkartes no visas pasaules. Galvenā ideja ir tāda, katrs reģistrētais dalībnieks var nosūtīt pastkarti un saņemt atpakaļ no izlases „Postcrosser” ,no kādas vietas pasaulē.
      Rainers ir nosūtījis vairākas pastkartes un arī saņēmis tās gan no Amerikas, gan Vācijas, Holandes, Baltkrievijas un arī no Singapūras.  
Gribas vien piebilst, ka dzīve katram ir tik interesanta, cik interesantu katrs pats mēs to veidojam. Un, klausoties Rainerā saprotu, ka viņa dzīve ir piepildīta ar daudz dažādiem piedzīvojumiem.  Šādi stāsti iedvesmo. Es ceru, ka varbūt kāds pēc šī raksta izlasīšanas atradīs, vai izveidos kādu slēpni , varbūt kāds aizsūtīs kādam pastkarti uz kādu tālu pasaules zemi un arī padarīs savu dzīvi  kā piedzīvojumu.
     Veiksmi Raineram turpmākajos startos!
Kazdangas TIC vadītāja Māra Tīmane

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana