trešdiena, 2015. gada 28. janvāris

Latvijas Lāča ceļojums Kazdangā

     Parasti lāčus brauc skatīties uz zooloģiskajiem dārziem, dabas parkiem, retāk uz muzejiem, bet šoreiz Kazdangā un arī muzejā viesojās Latvijas Lācis ceļotājs.
To laipni pavadīja un Kazdangu viņam izrādīja kazdandznieki - Krista Bērziņa, Jana Mikulāņeca, Lenarts Ore, Toms Kārkliņš un Agnis Mikulāņecs.
    Kā šis Lācis nonāca Kazdangā? Pagājušā gada otrajā pusē Net-Safe Latvia aicināja Latvijas radošākos jauniešus pašiem izveidot interesantu, kvalitatīvu un izglītojošu interneta saturu. Otro augstāko žūrijas novērtējumu un īpašas Net-Safe Latvia Drošāka interneta centra simpātijas konkursā ieguva "Latvijas Lāča ceļojumu" interneta lapa, ko izveidoja māsas Daiga un Elza Vagales no Krāslavas. Vispasaules Drošāka interneta dienā, 11. februārī, Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs aicināja bibliotēkas iesaistīties "Latvijas Lāča ceļojumu" vietnes veidošanā. Arī mūsu – Kazdangas bibliotekāre Inese Bērziņa atsaucās uzņemt Lāci ceļotāju Kazdangā.
     Tā kā abas meitenes ir no Krāslavas, tad Latvijas Lāča ceļojums aizsākās Krāslavā, un nu jau Lācis ir iepazinis – Ludzu, Riebiņus, Gulbeni, Salaspili, Jēkabpili, Rīgu.
     Uz Kazdangas bibliotēku tas atceļoja no Nīgrandes bibliotēkas. Apskatījis interesantākās vietas Kazdangā, tas atkal dosies tālāk. Par to, ko Lācis apskatīja Kazdangas muzejā, varam redzēt foto kolāžā, bet tas nebūt nav viss, ko viņš redzēja, jo uzcītīgie mazie pavadoņi viņam parādīja mūsu plašo Dzirnezeru, dažādās skulptūras parkā, barona Manteifeļa pieminekli u.c. interesantas vietas. Bet par tālāko ceļu, kurp viņš dosies – Kazdangas bibliotēkā uzzinās vēlāk.
   Novēlēsim Latvijas Lācītim interesantus, piedzīvojumiem bagātus ceļojumus un, lai ceļā tas sastop tikai labus un godīgus cilvēkus!
Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru