pirmdiena, 2014. gada 15. decembris

Kazdangas jaunie kāpēji piedalās klinšu kāpšanas sacensībās Rīgā

Kazdangas jaunie kāpēji divas dienas Rīgā piedalījās klinšu kāpšanas sacensībās. 12.decembrī notika Rīgas Jaunatnes čempionāts grūtajā klinšu kāpšana ar augšējo drošināšanu. Kāpējiem bija jāveic 24m gara distance, kas tika sadalīta trīs celiņos. Kazdangas jaunajiem kāpējiem šīs bija pirmās šāda veida sacensības, lai krātu pieredzi un ar jauno gadu sacensībās piedalītos sistemātiski.
          14.decembrī kāpēji vēlreiz devās uz Rīgu, lai piedalītos boulderinga sacensībās. Tas ir sporta veids, kur jākāpj trīs līdz četri metru augstā klinšu sienā, pēc iespējas pa tehniski sarežģītākiem maršrutiem. Kāpšana šajā sporta paveidā notiek bez virvju un sistēmu drošināšanas. Ja gadījumā ir kritiens – zem sienas ir novietots drošs paklājs. Uz sienas ir izveidoti 12 dažāda grūtības pakāpes celiņi. Kāpējiem vienas stundas laikā jācenšas šos maršrutus iziet.
   Sacensībās piedalījās Māteru Jura Kazdangas pamatskolas skolēni Anete Tamsone, Sanija Zundovska, Beāte Kazaka, Ksenija Biģele, Ieva Biģele un Rimants Gedgauds. Kāpēji ir apņēmības pilni cītīgi trenēties un piedalīties nākamajās sacensībās.

Kāpšanas instruktors: K.Rudītis

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana