otrdiena, 2014. gada 26. augusts

Kazdangas muzeja vēstis

 Zirgs ir dzīvnieks, kas ir pelnījis īpašu uzmanību un cieņu, tas ir iemantojis ne tikai saprotoša drauga un īsta palīga lomu darbos no sen seniem laikiem, bet arī latviešu folklorā tam ir ierādīta īpaša simboliska nozīme - zirgam piedēvētas gan gaišreģa un burvja spējas, gan spēja runāt cilvēku balsī.
      Kazdangas muzejā ar izstādes palīdzību iepazīsim šo cēlo un gudro dzīvnieku – apskatīsim gan to, kāds aprīkojums bijis nepieciešams, lai zirgs darbā būtu labs palīgs, gan ielūkosimies folkloras krājumā un Sapņu grāmatā, gan uzzināsim vēl arī daudz kā cita interesanta. Izstādes atklāšanas pasākums 2014.gada 6.septembrī plkst.15:00. Izstāde muzejā būs apskatāma līdz 31.oktobrim.
     Muzejs pateicas visiem, kas atsaucās aicinājumam papildināt izstādi ar eksponātiem – Lailai Kronbergai, Mārai Tamsonei, Mudītei Baulai, Maijai Purviņai, Ojāram Freimanim, Elgai Krūmiņai, Inesei Selderiņai, Olgai Cimmermanei, Maigai Holštromai, Silvijai Raģelei, Guntai Zeltiņai, Ilonai Holštromai, Rutai Bergai, Viktorijai Zonenbergai, Gitai Ozolai un Ainai Vītolai.
     Paldies Edgaram Janvārim un Kasparam Rudītim par ieguldīto darbu izstādes tapšanā!
  
     Vēl muzejā apskatāma Arņa Gercāna izstāde „Jūra” un Liepājas Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrāles priestera Gata Mārtiņa Bezdelīgas gleznu izstāde „Ceļmala”.
 Aicinu visus uz izstādes atklāšanu un apskatīt izstādes!

     Informēju, ka Kazdangas muzejs 2014.gada 6.septembrī apmeklētājiem būs atvērts no 11:00 līdz 13:00 un no plkst.15:00 līdz 18:00. Pārējā laikā muzeju nebūs iespējams apskatīt, bet varēsiet baudīt Parka svētku pasākumus.
  
   Paldies Mirdzai Dzeguzei un Apsītei Marijai par Baltijas ceļa stāstiem! Gaidīšu arī vēl citu Baltijas ceļa dalībnieku stāstus!
   

Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana