ceturtdiena, 2014. gada 8. maijs

Nāc, iepazīsties – Dzintars!

Jau apritējis gads kopš Kazdangas muzejā, un daudzviet Latvijā norisinājās Muzeju nakts pasākumi. Ar moto „Sarkanā krāsa – dzintars”, šajā gadā noslēdzas Muzeju nakts trīs gadu cikls. Šajā dienā īpašs uzsvars tiek likts uz dzintaru, vienu no īpašākajām Latvijas dabas bagātībām. Tādēļ šogad – 17.maijā Kazdangas muzejs visus aicina uz Muzeju nakts pasākumiem „Nāc, iepazīsties – Dzintars!”.
Lai labāk iepazītu šo dārgumu, Muzeju nakts pasākumu sēriju jau plkt.17:30 atklās Arheoloģijas zinātņu doktore, dzintara apstrādes pētniece Ilze Loze ar prezentāciju „Dzintara apstrāde akmens laikmetā”, pēc šī pasākuma - dzintara apstrādātājs Laimonis Beņislavskis parādīs un pastāstīs, cik dažādi var būt dzintari, kā tos pulē un apstrādā.
Aktīvākiem apmeklētājiem būs interesanti piedalīties orientēšanās pasākumā Kazdangas parkā, vēlāk lieliska iespēja iepazīt un izmēģināt savu roku tradicionālo loku šaušanā, kopā ar biedrības „Sporta klubs „Bandavas strēlnieki”” biedriem. Nāc, izmēģini, varbūt iepatiksies un kļūsi aktīvs šī sporta veida piekritējs!
Zinošie un zinātkārie tiek aicināti uz konkursu „Nāc, iepazīsties – Dzintars!”, uz šo pasākumu nāc arī ar savu jautājumu, kas saistīts ar šī gada Muzeju nakts moto „Sarkanā krāsa – dzintars”, kuru varēsi uzdot citiem.
Vakara gaitā izstādē „Jūra” varēsiet apskatīt galveno dzintaru glabātāju – jūru, kādu to ir sajutis un saskatījis fotogrāfs Arnis Gercāns, kā arī ar prezentācijas palīdzību ieskatīties vēsturē, iepriekšējo gadu Muzeju nakts pasākumos.
Radošs vakars kopā ar dzejnieci Agitu Draguni un ģitāristu Dinaru Gulbi būs jauks šīs Muzeju nakts pasākumu noslēgums.
Sīkāka informācija par pasākumiem Kazdangas muzejā, tālr.28616717, 63449755.
Gaidām Jūs Muzeju nakts pasākumos – Kazdangas muzejā!
17:30 – 18:30 Arheoloģijas zinātņu doktores, dzintara apstrādes pētnieces Ilzes Lozes prezentācija un stāsts „Dzintara apstrāde  akmens laikmetā”
19:00 – 24:00 Arņa Gercāna fotogrāfiju izstāde „Jūra”
18:30 - 20:00 Dzintara apstrādātājs Laimonis Beņislavskis parādīs un  pastāstīs par dzintara apstrādi
20:00 – 21:00 Prezentācija „Muzeju nakts piecgade”
19:00 – 20:00  Dzintara meklējumi Kazdangas parkā
20:00 – 21:00  Konkurss „Nāc, iepazīsties - Dzintars!”
20:00 – 22:00 Tradicionālā loku šaušanas nakts, sadarbībā ar biedrību  „Sporta klubs „Bandavas strēlnieki””
21:30 – 23:00 Radošs vakars ar dzejnieci Agitu Draguni un ģitāristu  Dinaru Gulbi


Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma 

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana