otrdiena, 2014. gada 18. marts

Ar atmiņām par Ernestu!

 Kazdangas muzejā 2014.gada 13.martā notika Kazdangas muzeja izveidotāja Ernesta Treimaņa atcerei veltīta pēcpusdiena „Atcerēsimies Ernestiņu!”. Datums nebija nejauši izvēlēts, 13.marts – Ernestiem vārda diena, bija izvēlēts ar nodomu.
     Šajā pasākumā piedalījās vistuvākie Ernesta līdzgaitnieki, draugi un kolēģi, lai kavētos atmiņās par kopā pavadītajiem brīžiem. Pasākumu ne tik nopietnu darīja tā visjaunākie apmeklētāji, vistuvākie Ernesta kaimiņi PII „Ezītis” bērniņi. Šai paaudzei gan nav bijusi tā izdevība viņu satikt, bet, kā stāstīja „Ezīša” vadītāja Ilga Bloka, tad Ernestiņš bieži vien ir pavēris bērnudārza durvis un pavaicājis, - vai kaut ko nevajag, uzcienājis bērnus ar bumbieriem un āboliem.
     Jauku muzikālu priekšnesumu sniedza dziedošais kolektīvs, kas dzied savam un citu priekam, kuru kopā aicina Maija Purviņa.
     Katram no atnākušajiem ar Ernestu bijusi atšķirīga saikne - gatavošanās pedagoģiskajām konferencēm, ģimenes draugi, darbs parkā, mākslinieku uzņemšana, mūža pēdējie gadi un katrā no šādām reizēm cauri vijies gan prieks, gan skumjas bet visu atmiņās dominēja domas par Ernestu, kā cilvēcīgu, vienkāršu, izpalīdzīgu, darbīgu cilvēku.
     Visu vienā reizē neizstāstīt, tādēļ – uz tikšanos pēc gada Ernestu dienā!
    
Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru