ceturtdiena, 2014. gada 27. marts

412.Kazdangas jaunsargu aktualitātes

3.martā 37 jaunsargu kandidāti no Kazdangas, Laidiem Skrundas un Nīkrāces Lēnās nodeva jaunsargu solījumu un kļuva par pilntiesīgiem jaunsargiem.
Jaunsargi vispirms apmeklēja O.Kalpaka muzeju Airītēs, kur iepazinās ar pulkveža O.Kalpaka biogrāfiju, 1919.gada marta kaujām Skrundas apkārtnē un nolika ziedus, godinot kritušos karavīrus. Pēc tam jaunsargi apmeklēja bijušo Krievijas armijas bāzi Skrundā. Pēc nelielās ekskursijas jaunieši vakarā devās uz Lēnām, kur par godu O.Kalpaka piemiņai svinīgā gaisotnē notika jaunsargu uzņemšana.
13.martā Kalētos pulcējās 23. jaunsargu un skolu komandas, lai piedalītos Kalētu kausa izcīnās sacensībās. Apvienotā Kazdangas un Laidu jaunsargu komanda izcīnīja otro vietu, piekāpjoties tikai mājinieku komandai. Kazdangas komandā startēja N.Tamsons  M.Ņikiforovs, L.N.Ņikiforovs. Sacensību dalībniekiem bija jāveic 3km distance ar dažādiem uzdevumiem, kā piemēram, ugunskura kurināšana, šaušanu pa mērķiem, nosacīta mīnu lauka un citu šķēršļu pārvarēšana utt.. 
Jaunsargiem jāsāk gatavoties „Kazdangas kausa” militārās daudzcīnās sacensībām. Sacensības notiks 17.maijā Kazdangas sporta bāzē. Programmā; NATO šķēršļu josla, granātas mešana mērķī, šaušana ar pneimatisko šauteni un 3-5km kross. Komandā 3 jaunieši un 1 jauniete.


Jaunsargu instruktors: K.Rudītis.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru