otrdiena, 2014. gada 4. februāris

Veidosim kopīgu kartiņu izstādi – „Gada ritumā”


    Gada ritums... Ko tas mums izsaka un ar ko tas ir bagāts? Tas ir ļoti bagāts - ar četriem gadalaikiem, četriem saulgriežiem - Ziemas saulgriežiem, kad ir visgarākā nakts un visīsākā diena, Vasaras saulgriežiem – Jāņiem, kad savukārt ir visgarākā diena un visīsākā nakts, Pavasara saulgrieži – Lieldienas un Rudens saulgrieži – tie ir Miķeļi, kad nakts ir vienāda garuma ar dienu (saulstāvji). Visi četri saulgrieži ietilpst astoņās gadskārtās, kur bez jau minētiem saulgriežiem ietilpst arī - Meteņi, Ūsiņi, Māras un Mārtiņi; tajā vēl ir 12 mēneši ar 365 dienām, kuras arī ir bagātas ar daudz dažādiem svētkiem. Svētkos atceroties savus tuviniekus vai draugus, mēs noteikti sūtām un arī saņemam kartiņas, tādējādi noteikti gadu laikā ir sakrājies daudz kartiņu.
     Tādēļ šoreiz Kazdangas muzejs aicina kopīgi izveidot izstādi, kurā ar kartiņu palīdzību varētu izstaigāt svētkus visa gada ritumā, ielūkojoties bagātajos Ziemassvētkos, Jaungada dienā, bet pa vidu arī skaistajās – Lieldienās, Mātes dienā, Līgo svētkos, Latvijas Proklamēšanas dienā u.c. nozīmīgos pasākumos.
    Kazdangas muzejs aicinu visus, kuri būtu ieinteresēti šādas paliekošas izstādes „Gada ritumā” tapšanā, dāvinot muzejam kartiņas.
     Bet šoreiz, atšķirībā no citām izstādēm, kad atnestās lietas varēja saņemt atpakaļ, šīs kartiņas paliks muzejam. Varbūt kādam tās kaut kur sasietas stāv un traucē vai tikai aizņem vietu, muzejā būsim priecīgi tās saņemt. Kartiņu nogādāšanai nav noteikts termiņš, to varat darīt visa gada garumā.
    Vairāk informācijas pa tālruņiem 63449755 vai 28616717 (Ilze).
     Kazdangas muzejā līdz 2014.gada 30.aprīlim vēl apskatāma Arņa Gercāna fotogrāfiju izstāde „Ugunspuķes”.
Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru