otrdiena, 2014. gada 25. februāris

Ēnu diena

Šī gada 12. februārī norisinājās „Ēnu diena”, kurā jauniešiem no visas Latvijas, kā arī no Kazdangas bija iespēja iepazīt savu nākotnes profesiju. Šajā darba dienā, 4 – 6 stundu garumā jauniešiem tika dota iespēja vērot sev interesējošās profesijas pārstāvi.
Es šogad, pirmoreiz piedalījos „Ēnu dienā”, kurā ēnoju Kazdangas muzeja vadītāju Ilzi Holštromu. Šajā „Ēnu dienā” es sapratu, kādas lietas ir jādara muzeja vadītājam, cik ļoti daudz jāstrādā ar papīriem, kā ir jāuzrauga visi eksponāti un jārūpējas par to, lai apmeklētājiem būtu patīkami uzturēties muzejā. Man tika dota arī iespēja spēles veidā plānot pasākumu, kas bija ļoti aizraujoši. Visvairāk mani muzeja vadītāja amatā saista, tas, ka ir jāstrādā ar vēsturiskajām vērtībām. Šīs visas lietas I. Holštroma man pastāstīja un parādīja, tik labi, ka iespējams šī profesija varētu būt viena no manām nākotnes profesijām. Pēc darba dienas es veicu interviju ar I. Holštromu un saņēmu apliecināju ar atzinīgiem vārdiem par piedalīšanos „Ēnu dienā”.
Paldies, Ilzei Holštromai par atsaucību uzņemot mani „Ēnu dienā” un iepazīstinot ar savu profesiju!
Arī šogad „Ēnu dienā” aktīvi iesaistījās Māteru Jura Kazdangas pamatskolas 9. klases skolēni, kuri apmeklēja savas saistošākās profesijas pārstāvjus – uzņēmējus, skolotājas, ārstu, kā arī muzeja vadītāju. Profesiju klāsts, ko piedāvāja „Ēnu dienas ” organizatori bija ļoti liels, taču mūsu skolas skolēni paši meklēja savas nākotnes profesijas pārstāvjus, un ar lielu aizrautību ēnoja tos.
Pēc „Ēnu dienas” Māteru Jura Kazdangas pamatskolā notika pasākums, kurā 9. klases ēnotāji prezentēja savas prezentācijas 8. un 7. klases skolēniem, lai iepazīstinātu ar „Ēnu dienu” un sagatavotu nākamo gadu ēnošanai. Katra prezentācija bija ar stāstu par piedzīvotajiem notikumiem un iegūtajām atziņām.
Māteru Jura Kazdangas pamatskolas
9.klases skolniece

Elza Ozola

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru