trešdiena, 2014. gada 26. februāris

Atcerēsimies Ernestiņu!

Kazdangā ir cilvēki, par kuriem runā viņu darbi. Viens no šādiem cilvēkiem ir Ernests Treimanis. Dzīvam esot, ikdienā pa Kazdangu viņš staigāja nemanāmi, bet gandrīz neviens tūrists vai vienkārši Kazdangā iebraucis cilvēks vai ekskursantu grupa, nepalika Ernesta nepamanīta. Viņš vienmēr atrada vārdus, lai uzrunātu pilnīgi svešus cilvēkus, lai izstāstītu kādu joku vai interesantu notikumu no seniem laikiem, parādītu kādu skaistu vietu vai koku Kazdangas parkā.
     Arī tehnikuma bijušie absolventi vienmēr ar labiem vārdiem atceras Ernestiņu. Taisni tā arī viņu sauca – Ernestiņš. Vienmēr labsirdīgs, dāsns, smaidīgs, darbīgs, izpalīdzīgs....
     Nevienam Kazdangā nav noslēpums, ka kultūras nama griestus un lustras ir veidojis viņš, bez Ernesta savāktām vēsturiskām liecībām diezin vai Kazdangā būtu muzejs, kur vēl parks ar neskaitāmiem Ernesta paša stādītiem vai ar viņa gādību sarūpētiem kokiem un koku alejām parkā, daudzie kultūras pasākumi ar viņa virpotajiem kausiem un tā tālāk. Šo uzskaitījumu varētu vēl turpināt un turpināt.
    Tādēļ, lai atcerētos Ernestiņu, Kazdangas muzejā 2014.gada 13.martā (Ernestu dienā) plkst.14:00, aicinām visus, kuri vēlas dalīties savās atmiņās par Ernestu, uz pasākumu „Atcerēsimies Ernestiņu!”. Gaidīsim Jūs!

Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana