otrdiena, 2014. gada 25. februāris

Ar domām par Latviju

Tuvojas marta mēnesis, kas atkal un atkal uzjundī sāpīgas atmiņas par Sibīriju. Tās ir dažādas, tāpat kā mēs katrs esam dažādi un katrs lietas uztveram un atceramies dažādi. Citam atmiņas par Sibīriju ir skatītas bērna acīm, citam - jau vērtētas no apzinīgāka vecuma, citam – Sibīrija ir dzimšanas vieta, kādam – apbedījuma vieta.... Katram dzīvi palikušajam ir savs atmiņu stāsts par šo laiku. Ir pagājuši jau 65 gadi kopš 1949.gada 25.marta represijām, izaugusi vesela paaudze, tomēr šie notikumi mums ir jāatceras un tos nedrīkstam aizmirst. Šīs represijas nav viena cilvēka traģēdija, tās skar ļoti, ļoti daudzu likteņus.
    Godinot 1949.gada 25.marta represijās deportēto cilvēku piemiņu, 2014.gada 24.martā plkst.13:00 Kazdangas muzejā notiks pasākums „Ar domām par Latviju”.
     Pasākuma viesis būs kinorežisore un producente, nodibinājuma „Fonds Sibīrijas bērni” vadītāja Dzintra Geka. Jau 13 gadus viņa kopā ar filmēšanas grupu dodas uz Sibīriju, lai izzinātu par deportēto latviešu likteņiem un dokumentētu - uzfilmētu un pierakstītu - izsūtīto un viņu pēcteču atmiņas, intervējusi 740 izsūtītos, izdevusi grāmatas un veidojusi dokumentālās filmas. Pēdējos gados viņa organizējusi braucienus uz Sibīriju ar mērķi - Sibīrijā nogādāt piemiņas plāksnes tur bojā gājušajiem latviešiem un Latvijas iedzīvotājiem.
     Būs iespējams noskatīties fragmentus no Dz.Gekas filmām – «Maršruts Ķekava-Omskas apgabals 1949», kurā ir stāsts par trīs ģimenēm, kas dzīvojušas Ķekavas apkaimē un „Magadana un Susumana”. Šajā braucienā līdzi devās arī aktieri brāļi Mārtiņš un Ēriks Vilsoni, kuri dzimuši Magadanā
   Pasākums notiek, sadarbojoties ar Māteru Jura Kazdangas pamatskolas kolektīvu.
  Atnāciet – atcerēsimies mūsu valsts vēsturi un cilvēku likteņus!

 Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru