trešdiena, 2013. gada 13. novembris

Izstāde "Grafikas maģija"

     
    Kazdangas pilī no 2013. gada 4.novembra līdz 10.decembrim ir skatāma Rīgas Grafikas darbnīcas izstāde „ Grafikas maģija”. Tās rīkotāja, sadarbībā ar Kazdangas muzeju,  ir darbnīcas vadītāja grafiķe Ieva Helmūte, kuru kazdandznieki pazīst kā  vienu no Folkloras kopas dibinātājām. Kazdangas folkloras kopa šajā gadā atzīmē savu 25 gadu pastāvēšanas jubileju un šī izstāde ir kā dāvana un sveiciens Folkoras kopai šajā skaistajā dzimšanas dienā no pirmās kopas vadītājas Ievas Helmūtes.
     Grafikas darbnīca sākusi darboties  1997.gadā un  līdz 2009.gada maijam atradās Rīgas Centra Daiļamatniecības pamatskolas telpās. Darbnīcas vadītāja no pašiem pirmsākumiem grafiķe un mākslas pedagoģe Ieva Helmūte.
        2009.gada 15.oktobrī jaunajā mājvietā Galerijā Centrs, Rīgā tapa pirmie Estampi - grafikas klišeju atspiedumi uz papīra. Grafikas darbnīca nu jau ceturto gadu  aicina ikvienu interesentu kopā ar kādu no māksliniecēm grafiķēm Mētru Drulli, Elīnu Eleri, Indu Kauliņu, Ievu Helmūti un Ievu Ritumu iepazīt un atklāt grafikas mākslas noslēpumus.
         Jaunākajam darbnīcas dalībniekam ir 4 gadi, bet visaizrautīgākie   un ražīgākie ir sākumskolas vecuma bērni. Pieaugušie  darbnīcā satopami vairāk brīvdienās un vēlos darba dienu vakaros, lai radoši  izpaustos grafikas mākslā.
          Ik gadu tiek rīkotas visu darbnīcas dalībnieku  izstādes Latvijā un ārzemēs.  Estampu izstāde “Grafikas maģija” atklāta 2012.gada 19. novembrī Galerijā Centrs. 2013.gada janvārī tā bija skatāma Eiropas mājā, Rīgā. Daļa  izstādes no aprīļa līdz septembrim rotāja grāmatu namu “Valters un Rapa” Rīgā, Grobiņas bibliotēkā viesojās pavasarī un vasaras izskaņā, augustā, -galerijā “Mētras māja” Aizputē.
          Mazie mākslinieki piedalās starptautiskos konkursos un gūst panākumus- medaļas, diplomus un arī balvas. Tepat, mājās, Latvijas Bankas rīkotajā konkursā “ Mana sapņu monēta” 2008.gadā sešgadīgā Emīlija Adumāne ieguva galveno balvu. Emīlijas grafikas estamps “Cūciņa LAC 1” tika kalta sudraba monētā.
No 2012. gada novembra Grafikas darbnīcas rīcībā ir unikāla Mini grafikas prese, tāpēc Grafikas darbnīca var ceļot un drukāšanas priekus piedāvāt kultūras un korporatīvos pasākumos.
     Paldies Ievai Helmūtei par izstādi un aicinu visus to apskatīt!

Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru