svētdiena, 2013. gada 6. oktobris

Svētku atskaņas.

Tad, kad augusta pievakarē, gaiss sāk smaržot pēc āboliem, mēs zinām, ka ir laiks gatavoties un svinēt svētkus! Kādam šie svētki saistās ar rudens tuvošanos, kādam ar skolas gaitu sākšanos, bet mums kazdandzniekiem tie ir Kazdangas Parka svētki. Lai arī gatavošanās svētkiem sākās jau agrā pavasarī, tomēr īstā svētku tuvuma sajūta mūsos rodas, kad Liepu gatvi, sāk rotāt svētku karodziņi.
Šogad aizvadījām jau 7. Kazdangas parka svētkus! Pēc skaistā svētku atklāšanas koncerta, kurā mūs priecēja pūtēju orķestris „Kazdanga” un Ivo Fomins, katram visas dienas garumā bija iespēja atrast sev interesantu nodarbi, vai arī izmēģināt ko pilnīgi jaunu – ripināties ūdensbumbā, ost desas vai darināt smalku zīda šallīti. Svētki ir bijuši tik notikumiem bagāti, ka lai uzskaitītu visus notikumus mums ar avīzi vien būtu par maz! Domājams, ka ja ne dienas laikā, tad vakara koncertos pie pils, klausoties maigajā Inetas Rudzītes balsī, savu svētku sajūtu guva daudzi.
Kazdangas kultūras centra foajē tika atklāta fotokonkursa  darbu izstāde „Kazdangas burvība” . Tā, kā mums - konkursa rīkotājiem, Kazdanga ir sirdij tuva un visi iemūžinātie objekti vienlīdz mīļi , tad objektīvi paši darbus novērtēt nespējām un nācās lūgt palīdzību 3 neatkarīgiem fotomākslas ekspertiem, kas darbus vērtēja attālināti un objektīvi.  Kopumā fotokonkursā savu dalību pieteica  17 dalībnieki vecumā no 15 – 58 gadiem. Pusaudžu grupā – Elza Ozola un Emīlija Feldmane, kas attiecīgi arī ieguva 1. un 2.vietu, Jauniešu grupā – Gunta Holštroma un Andris Štubis arī attiecīgi ar iegūtām 1. un 2.vietām.  Pieaugušo grupā bija vērojami vairāki spēcīgi fototalanti, kas arī savā starpā sadalīja godalgotās vietas – 1.vieta - Kristaps Zitmanis-Zihmanis, 2.vieta – Gunita Kīle-Sisene, 3.vieta – Imants Kristovskis. Savukārt draugiem.lv lapas „Kazdangas pils un parks” apmeklētāju favorīts  „man patīk” – Dace Beļājeva.
Šogad īpaši iecienītas bija „Spēkavīru sacensības”, kurās varēja izmēģināt spēkus šautriņu mešanā, kannu celšanā un zābaka mešanā . Kopumā  šo aktivitāti apmeklēja aptuveni 120 interesentu. Priecēja tas, ka dāmas labākajos gados nenobijās un arī vēlējās izmēģināt roku zābaka mešanas sacensībās. 
Zābaka mešanā  labāko metēju trijnieks izskatījās sekojoši - 1.vieta-Ronalds Kalniņš, 2.vieta-Aigars Veidemanis,  3.vieta-Kristaps Molčans.
Savukārt šautriņu mešana laikam tuvāka ir Kazdangas puišiem, jo visas 3 vietas ieņēma vietējie puiši - 1.vieta-Raimonds Roze, 2.vieta- Edgars Antanovičs, 3.vieta- Jānis Juska.
Īsts pārbaudījums bija kannu celšanas aktivitāte, kurā spēkus iemēģināja arī pats barons Fon Manteifelis, bet diemžēl līdz godalgotai vietai viņš netika, jo to ieņēma sekojošie puiši - 1.vieta-Māris Matisons, 2.vieta- Artūrs Kriškalns, 3.vieta-Armands Polis.
Tā, kā svētki ir noslēgušies, tad nu ir laiks teikt Paldies visiem, kas palīdzīgu roku snieguši svētku tapšanas un izpildes procesā. Protams, liels Paldies visiem sponsoru ļaudīm, kas mūs atbalstīja un cerams atbalstīs arī turpmāk. Paldies -  Radošo darbnīcu meitenēm –Sandrai Krūmiņai, Kintijai Birkenfeldei un Elzai Ozolai, par atsaucību, izpalīdzību un darbošanos. Paldies – Kasparam Rudītim ar komandu par Spēkavīru sacensību uzraudzību.
Paldies Rudītei Štubei, par palīdzēšanu Veloorientēšanās plezīra organizēšanā un vadīšanā. Paldies – Ainai Vērsei un Taigai Birkenfeldei par ziediem māksliniekiem un dekorācijām. Un galvenais Paldies- visiem viesiem, caurbraucējiem, atnācējiem un pašiem kazdandzniekiem – visiem Jums, kas svētkus apmeklēja un darīja dzīvus!
Paldies Jums visiem par svētkiem!
Kazdangas kultūras darbu organizatore

 Inese Birkenfelde

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana