pirmdiena, 2013. gada 27. maijs

Zināšanas - rezultāts saskarsmei ar ārējo pasauli.


Maija sākumā Māteru Jura Kazdangas pamatskolas četrdesmit 4.-7.klases skolēni ESF projekta „Atbalsta pasākumu īstenošana Aizputes novada skolās sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu integrācijai izglītībā, darba prasmju attīstībai un sociālajai iekļaušanai” ietvaros devās ekskursijā uz Rīgu. Diena bija bagātīgi saplānota, lai skolēni pēc iespējas vairāk redzētu un uzzinātu. Pirmā pieturas vieta bija Starptautiskā lidosta „Rīga”, tad Latvijas Televīzija. Pēc mūsdienīgo objektu aplūkošanas bija iespēja iepazīt Kr.Barona muzeju un vakarā, ekskursijas noslēgumā, noskatīties izrādi „Sūnu Ciema zēni” Dailes teātrī.
Ekskursijā pa Starptautisko lidostu „Rīga” skolēni uzzināja par lidotas darbības principiem, tika iepazīstināti ar pasažieru rīcību no ierašanās brīža lidostā līdz izlidojumam. Skolēni iepazinās ar biļetes reģistrēšanas procesu, bagāžas nodošanu, izgāja drošības kontroli. Ar lidostas ekskursiju autobusu devās braucienā pa lidlauku, iepazīstoties ar dažādu lidmašīnu veidiem, lidmašīnu apkopi. 
Latvijas Televīzijā skolēni tika iepazīstināti ar dažādām uzņemšanas studijām, bija iespēja vērot seriāla „Četras istabas” reklāmas rullīša filmēšanu, dublēšanas ieraksta veikšanu. Skolēniem tika dota arī iespēja iejusties bērnu raidījuma „Ka te? - Es te!” varoņu lomās raidījuma filmēšanas studijā. Ekskursanti aplūkoja arī LTV muzeju. Skolēni secināja, ka darbs televīzijā nav viegls, jo bieži nākas atkārtot viena sižeta ierakstu, bet ir interesanti redzēt filmēšanas studijas, procesu.
Kr.Barona muzejā  skolēni tika iepazīstināti ar Kr. Barona dzīves gājumu, darbību, sakārtojot latviešu tautasdziesmas, bija iespēja aplūkot dažādus fotouzņēmumus no Kr.Barona dzīves, Dainu skapja kopiju, dzīvokļa iekārtojumu. Skolēni noskatījās filmu par Kr.Barona muzeju, atbildēja uz jautājumiem par redzēto.  Visus aizkustināja muzeja speciālista Andra Ērgļa tautasdziesmu dziedājums, pašam spēlējot kokli.
Noskatoties izrādi „Sūnu Ciema zēni” Dailes teātrī, skolēni ieguva tādas vērtīgas atziņas kā „viss ir jādara ar saviem spēkiem”, „ir jāpārvar slinkums, lai tiktu pie laba rezultāta”, „nevajag slinkot un gaidīt to, kā nav, vajag tikai padarīt darbu”.
Diena bija gara un ļoti piepildīta ar dažādām aktivitātēm. Pateicoties šādām ekskursijām, skolēni uzzina daudz jauna un viņiem rodas interese paplašināt savu redzesloku.

 Skolotāja Agrita Zundovska

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru