piektdiena, 2013. gada 24. maijs

Suņu saiets Kazdangā.


2013.gada 18. maijā, Aizputes novada, Kazdangā – Muzeja nakts ietvaros notika Latvijas sporta suņkopības federācijas rīkots pasākums. Pasākumā bija iespēja iepazīties ar dažādu šķirņu, kā arī bezšķirņu sunīšiem, gan augumā lieliem, gan arī pavisam maziem.
            Pasākums tika atklāts ar izstādi „Suņkopības vēsture Latvijā” Izstādi atklāja tās autors – suņkopības vēstures pētnieks, humanitāro zinātņu maģistrs Jānis PAVLOVSKIS. Izstādes ekspozīcijās bija apskatāma suņkopības nozares attīstība Latvijā 95 gadu garumā. Jāpiebilst, ka šāda veida izstāde Eiropā ir vienīgā. Izstādi būs iespējams apskatīt Kazdangā arī turpmāko 7 mēnešu laikā.
            Pēc izstādes atklāšanas pasākumi ar sunīšiem turpinājās līdz pat vēlai pēcpusdienai. Kazdangā sabrauca sunīši no tuvas un tālas apkārtnes. Stadionā pie Kazdangas pils notika Skrundas suņu skoliņas organizēta izrāde „Sarkangalvītes un raganas piedzīvojumi”. Izrādē piedalījās suņu skoliņas audzēkņi, kopā ar saviem saimniekiem – pavisam 14 dalībnieki ar 13 sunīšiem. Interesanti bija skatīt, kā spēj kopā strādāt dažādu šķirņu sunīši. Pie tam sunīši bija skaisti saģērbti, atbilstoši pasakas tēliem. Izrādi sagatavoja scenāriste Anda BIRZNIECE, režisore un horeogrāfija Svetlana RUDZĪTE, kopā ar suņu skoliņas audzēkņiem un vadītājas Rutas SAMSONOVAS palīdzību.
            Pēc izrādes, skatītājiem tika dota iespēja redzēt, kā arī līdzi just Latvijas sporta suņkopības federācijas organizētas sacensības suņiem Nacionālajā daudzcīņā. Sacensībās piedalījās 7 dalībnieki ar 10 suņiem divās grupās – jauno suņu un mazo kucēnu grupā, kā arī pieaugušo un profesionālo suņu grupā. Sacensības tika atklātas ar parādi. Parādē varēja apskatīt sunīšus kopā ar nopelnītajām balvām. Skatītāji varēja redzēt arī 2012.gada Latvijas čempionus – vācu aitu šķirnes suni vārdā KORTEZO kopā ar saimnieku Egilu GRĀVERI, no Saldus novada.
            Uzvaras laurus šoreiz plūca sekojoši dalībnieki. Profesionāļu grupā 1.vieta Egīls GRĀVERIS ar suni KORTEZO no Saldus novada, 2.vieta Pēteris LEJA ar suni RĒZIJA no Rīgas un 3.vieta Ruta SAMSONOVA ar suni WIKINGS no Skrundas suņu skoliņas. Jauno kucēnu un mazo suņu grupā 1.vieta Ruta SAMSONOVA ar suni KORBA no Skrundas suņu skoliņas, 2.vieta Egīls GRĀVERIS ar suni TAIGERS no Saldus novada un 3.vieta Antra MILTA ar suni AMORA no Skrundas suņu skoliņas.
            Skrundas suņu skoliņas vārdā, izsakām pateicību visiem, kas atbalstīja un palīdzēja notikt šāda veida pasākumam. Paldies izrādes veidotājām scenāristei Andai BIRZNIECEI, režisorei un horeogrāfei Svetlanai RUDZĪTEI. Paldies par atbalstu un palīdzību izrādes tapšanā un izstādes iekārtošanā Kazdangas muzeja vadītājai Ilzei HOLŠTROMAI. Vislielākā pateicība AIZPUTES VETERINĀRĀS APTIEKAS pārstāvēm Dacei MILZARĀJAI un Dainai KALNIŅAI par atbalstu un skaistajām balvām sportistiem. Paldies visiem, kas atnāca, atbalstīja un juta līdzi. Uz tikšanos nākamajā reizē!
Skrundas suņu skoliņas pārstāvji.   

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru