otrdiena, 2013. gada 28. maijs

Muzeju nakts atbalss   
  Muzeju nakts – muzeju gada lielākais pasākums aizvadīts! Atbilstoši šī gada Muzeju nakts tēmai „Zaļā krāsa – mežs”, Kazdangas muzejs bija sarūpējis plašu programmu pilī, parkā un stadionā, gan sirdij, gan dvēselei, gan lieliem, gan maziem.
     Lai gan pasākums saucas Muzeju nakts, Kazdangā pasākumi jau sākās krietni agrāk, jau plkst.11:00, ar izstādes „Suņkopības vēsture Latvijā” atklāšanu. Paldies izstādes „Suņkopības vēsture Latvijā” autoram Jānim Pavlovskim par plašo ekspozīciju. Šāda ekspozīcija ir vienīgā Eiropā un tik plaša nav bijusi izstādīta nekur. Tādēļ izmantosim iespēju to apskatīt! Kazdangā tā būs apskatāma līdz 2013.gada beigām. Visi laipni aicināti!
     Visvairāk skatītājus pulcēja un vislielāko interesi izraisīja pils stadiona apkārtnē notiekošais, jo tajā visus ar košiem un interesantiem tērpiem priecēja Skrundas suņu skoliņas dalībnieki ar šovu „Sarkangalvītes un raganas piedzīvojumi”. Tikpat interesanti bija noskatīties Latvijas sporta suņkopības federācijas organizētajās suņu sacensībās. Arī dabas tēvs ļāva visā mierīgi noskatīties, jo visapkārt ducināt ducināja, bet nopietni nevienam netraucēja.
          Paldies Skrundas suņu skoliņai un personīgi Rutai Samsonovai, atraktīvajiem šova dalībniekiem par iespēju redzēt šovu, jo pieļauju, ka šāda veida izrādi daudzi redzēja pirmo reizi. Paldies Agritai Volkovičai!
    Bērnu interesi piesaistīja darbošanās stafetē un jautrās izdarības parkā. Paldies Rudītei Štubei un Kasparam Rudītim par aktīvu darbošanos ar bērniem stafetē un pie pils, kas vēlreiz apliecināja, ka jaunieši ir aktīvi, ar vēlmi darboties. Paldies Mārai Tīmanei par aktīvu darbošanos konkursā „Meža dīvainības un ne tikai”.
     Paldies lektoriem – Gitai Veisai un Jurim Zviedrānam par ļoti interesantajām un saturīgajām sarunām! Paldies radošo darbnīcu vadītājam Jurģim Gofmanam par atsaucību, lielo ieguldīto darbu jau pirms pasākuma, sagatavojot materiālus un aktīvu darbošanos pasākuma laikā!
     Patīkamu baudījumu dvēselei sniedza koncerts vakara noslēgumā, Lienes Normontas un Elīnas Starķes izpildījumā, klausoties gan latviešu tautas dziesmas, gan populāras melodijas un oriģināldziesmas. Paldies par abām jaunajām solistēm!
     Paldies izturīgākajiem medniekiem Antonam Garjānam un Gundaram Sisenim par klātesošo iepazīstināšanu ar interesanto stāstījumu, par to, kas medniekam jāievēro gan uzturoties mežā, gan arī medījot, gan arī to, kas mežā notiek naktī.
     Paldies visiem palīgiem, lai šie svētki izdotos un ekspozīciju uzraugiem! Un, protams, paldies visiem apmeklētājiem, kuri apmeklēja pasākumus, jo bez Jums šī diena nebūtu tik izdevusies.
      Priecē tas, ka ar katru gadu Muzeju nakts apmeklētāju skaits ir krietni pieaudzis. Salīdzinoši ar iepriekšējiem gadiem, tas ir krietni lielāks. Paldies visiem, kuri neskatoties uz to, ka dažādi interesanti pasākumi notika daudzviet, tomēr atrada iespēju un laiku apmeklēt arī Kazdangu un muzeja rīkotos pasākumus!
Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma
Fragmenti no apmeklētāju viedokļa:
     Šogad „Muzeja nakts” ietvaros apmeklējām izstādi „Suņkopības vēsture Latvijā”, kurā uzzinājām, ka suņkopība attīstās jau 95 gadu garumā. Šāda kolekcija ir vienīgā Latvijā un Eiropā. Pēc izstādes apmeklēšanas noskatījāmies izrādi ar suņu aktieriem un to saimnieku izpildījumu. Skaistie tērpi gan sunīšiem, gan saimniekiem – burvīgi.
     Dienas kārtībā bija paredzētas arī sacensības. Kā skatītājam bija grūti noskatīties, kā sunīši var izturēt karstumu, bet kārtīga audzināšana un disciplīna, un brīvajos brīžos atvēsinošās peldes to palīdzēja pārvarēt. Vislielāko sportisko sagatavotību vajag, man šķiet, pašam suņa saimniekam, jo sunīši, piedaloties sacensībās, izpildīja stafetes ar tādu ātrumu, ka saimnieks nespēja tikt līdz. Sacensībās piedalījās dažādu sugu sunīši, un kategorijas arī bija dažādas. Balvās saņemot medaļas un diplomus, sacensību dalībnieki bija sajūsmā.
     Paldies liels par sniegto pasākumu tā organizētājiem – Ilzei Holštromai un pārējiem, kuri piedalījās.
     .... Ierodoties Kazdangā uz Muzeju nakts pasākumu, izstaigājot parku un izbaudot vietējo cilvēku viesmīlību, biju pozitīvi uzlādēta ilgāku laiku. Apskatot Kazdangas dendroloģisko parku varēja just senatnes elpu un mieru, ko dod koku patvērums. Klausoties Jura Zviedrāna aizrautīgajā stāstā, uzzināju cik šis parks ir bagāts ar dažādām reti sastopamām koku un citu augu sugām. Bija iespēja iemācīties kaut ko jaunu un atkārtot zināmo.
      .... Muzeju nakts pasākuma ietvaros Kazdangā 18. maijā bija daudz interesantu un vilinošu iespēju redzēt, uzzināt, atkārtot jau zināmo, iepazīt no jauna, vai vienkārši pabūt skaistā un sakoptā vietā ar labu auru un atsaucīgiem cilvēkiem. Ļoti vēlējos apmeklēt psiholoģes Gitas Veisas lekciju par tēmu „Krāsu simboliskā nozīme un tās pielietojums psiholoģiskajā atveseļošanā”. Abas ar draudzeni nolēmām atlikt savus neatliekamos lauku darbus un doties uz Kazdangu. Esmu gandarīta, ka to izdarījām. Psiholoģes lekcija pārvērtās par diskusiju. Tikšanās bija interesanta un deva vielu pārdomām. Bez lekcijas paspējām arī pastaigāt pa parku, pabūt Kazdangas pilī un izbaudīt vietējās ēdnīcas saimnieču gatavotos gardumus.
..... Viens no daudzajiem interesantajiem un izglītojošajiem pasākumiem Muzeju nakts ietvaros bija izstāde „Suņkopības vēsture Latvijā”. Ļoti iepriecināja iespēja noklausīties izstādes autora –suņkopības vēstures pētnieka Jāņa Pavlovska aizraujošo stāstījumu par izstādes eksponātiem, par 95 gadus ilgo suņkopības vēsturi. Prieks, ka izstādi varēsim skatīt līdz pat gada beigām un tieši Kazdangā.
     Iepriecināja pasākumi, kuri Kazdangā bija vērojami pirmo reizi – Skrundas suņu skolas organizētā izrāde „Sarkangalvītes un raganas piedzīvojumi”. Cik skaisti sunīšu un viņu saimnieku tērpi! Cik lieliska aktieru spēle! Cik izdomas bagāts pasākums! Arī suņu federācijas organizētie suņu paraugdemonstrējumi un sacensības Kazdangas sporta laukumā notika pirmo reizi un izraisīja lielu skatītāju interesi. Paldies suņu īpašniekiem par viņu ieguldīto darbu, pacietību, izturību savu mīluļu skološanā un dalīšanos savā pieredzē un darba rezultātā ar mums skatītājiem. Un atkal apstiprinājās teiciens – „Suns – cilvēka labākais, uzticamākais draugs.”
     Visus šos interesantos, saistošos, izglītojošos pasākumus mums sarūpēja aktīvās, izdomas bagātās Kazdangas muzeja darbinieces, muzeja vadītājas Ilzes Holštromas vadībā! Paldies! Veiksmi darbā!


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru