piektdiena, 2013. gada 24. maijs

Meža ABC

Meža īpašnieku biedrība „Meža konsultants” Meža dienu ietvaros organizēja pasākumu  „Meža ABC”  skolēniem ar mērķi iepazīstināt, ieinteresēt un izglītot skolēnus par meža audzēšanas ciklu un procesiem mežā. Šogad pasākumā „Meža  ABC” vēlējās piedalīties ap 2500 skolēnu. Tā kā pasākums tika plānots mazākam skolēnu skaitam, notika izloze. Māteru Jura Kazdangas pamatskolas 3. un 4.klase bija to 1200 laimīgo skolēnu vidū, kuri 17.maijā, ļoti siltā un saulainā dienā, devās uz Padures pagasta Struņķukrogu.
Skolēniem bija jāsagatavo arī mājas darbs - novēlējums Meža ABC viesu grāmatai uz koka ripas. Pasākuma laikā visu klašu sagatavotās koka ripas bija apskatāmas izstādē, vēl skolēnu veikumu varēs apskatīt  Kuldīgas Mākslas nama izstādē „Mežs krāsās, skaņās, sajūtās”  līdz 30.jūlijam.
Pēc pasākuma svinīgas atklāšanas skolēni varēja darboties 25 meža pieturās. Septiņas bija jāveic noteiktā secībā, pārējās varēja apmeklēt pēc izvēles. Meža pieturas bija ļoti dažādas un interesantas. Bija iespējams uzzināt gan par to, kā sagatavot augsni koku stādīšanai, gan kā stādīt kokus, noteikt koku vecumu, augstumu, aprēķināt  malkas kubatūru, atpazīt dažādus kokus, augus, dzīvniekus, kukaiņus, apskatīt un izpētīt mežizstrādes jaunāko tehniku - harvarderu un forvarderu, uzzināt, ko var izveidot no koka utt. Skolēni kopīgi no sagatavēm sanagloja māju pūcītei. Vēl bija iespējams uzzināt daudz dažādu lietu saistībā ar mežu, arī piedalīties spēļu pieturās, kurās bija padomāts par to, lai skolēni var darboties un izkustēties dažādās aktivitātēs.
Neskatoties uz to, ka diena bija ļoti karsta, izturējām līdz galam un sagaidījām pasākuma noslēgumu, saņēmām pārsteiguma balviņas un saldējumu. Gandarīti par paveikto devāmies mājupceļā , cerot uz piedalīšanos līdzīgā pasākumā arī citu gadu.
3.kl.audzinātāja Aina Šustere,
4.kl. audzinātāja Agrita Zundovska

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana