otrdiena, 2013. gada 23. aprīlis

Putnu vērošana Kazdangā!Pienākot pavasarim, daudzviet Latvijā tiek rīkotas Putnu dienas. Nu jau trešo gadu pēc kārtas Kazdangas muzejs aicina ciemos zinošus putnu pētniekus. Šoreiz - 2013.gada 16.aprīlī Putnu dienas pasākums norisinājās neierastāk, tas notika Kazdangas parkā, jo bija iespējams piedalīties putnu vērošanas pasākumā pieredzējuša putnu pazinēja un vērotāja Ritvara Rekmaņa vadībā. Tika izstaigāts Kazdangas parks un tā tuvākā apkārtne, lai iepazītu, kādi putni dzīvo Kazdangas parkā. Interesanti bija uzzināt, ka Kazdangas parka apkārtnē dzīvo – dadzītis, dzērves, Niedru lija, lauku balodis, vītītis, bezdelīgas, sīlis, pelēkā zīlīte, lielā zīlīte u.c. putni. Uzzinājām, kas nepieciešams, ejot vērot putnus, kā pazīt putnus, kā atšķirt lidojošus gulbjus - Ziemeļu gulbji lidojot kliedz, paugurknābju gulbji – nē.
Lai vērošana iznāktu saturīgāka, bija nepieciešami binokļi. Paldies Kasparam Rudītim un Guntim Patmalniekam par binokļiem! Jo bērniem tas bija vesels piedzīvojums skatīties binoklī un vērot putnus.
Paldies, Ritvaram Rekmanim par šo iespēju – vērot putnus!
Katrai klasei bija iespējams uztaisīt putnu barotavu, kuru pēc tam varēja ņemt līdzi. Rudenī tie tiks pielikti pie skolas vai tās apkārtnē, lai ziemā varētu rūpēties par putniem. Paldies mežzinim Neilandam par sarūpētajiem materiāliem putnu barotavām, Aivaram Cimmermanim un biedrības „KODOLS” brīvprātīgajām meitenēm – Sanitai Matēvičai un Annai Kalvānei par izpalīdzēšanu!
Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru