pirmdiena, 2013. gada 29. aprīlis

Muzeju nakts pasākumi Kazdangas muzejā 
 2013.gada 18.maijā visā Latvijā notiks starptautiska akcija „Muzeju nakts” un šī gada muzeju nakts tēma „Zaļā krāsa – mežs”. Šajā dienā un naktī muzejos tiek rīkoti dažnedažādi pasākumi, dažādām gaumēm, interesēm un vecuma grupām.
     Arī Kazdangas muzejs ir parūpējies, lai šī diena būtu interesanta un saturīga un lai labas sajūtas un zināšanas gūtu gan lieli, gan mazi.
     Pasākums tiks atklāts plkst.11:00 ar izstādi „Suņkopības vēsture Latvijā”, kurā skatāma Suņkopības nozares attīstība 90 gadu garumā. Aicinu visus uz izstādes atklāšanu, jo tikai šajā reizē būs iespēja tikties ar pašu autoru – Suņkopības vēstures pētnieku, Humanitāro zinātņu maģistru Jāni Pavlovski. Piebildīšu, ka šāda kolekcija ir vienīgā Eiropā.
     Visiem noteikti ir jāredz stadionā pie Kazdangas pils notiekošais Skrundas suņu skolas organizētais šovs ar suņiem „Sarkangalvītes un raganas piedzīvojumi”, Latvijas Sporta Suņkopības Federācijas rīkoti suņu sacensības un suņu izstāde.
     Bērnus noteikti iepriecinās stafete Kazdangas parkā, darbošanās radošajā darbnīcā, izgatavojot kaut ko interesantu no koka, kā arī piedaloties jautrās izdarībās parkā un nostiprinot zināšanas konkursā.
     Dabas mīļotājus, entuziastus un Kazdangas parka daudzveidības un skaistuma novērtētājus, noteikti iepriecinās tikšanās ar Juri Zviedrānu. Noteikti aicinu visus apmeklēt Jura Zviedrāna pasākumus, lai uzzinātu daudz jauna un interesanta par vēsturiskajiem dārziem, Latvijas dārziem un Kazdangas parku.
     Lai uzzinātu krāsu simbolisko nozīmi un to, ko katra krāsa mums var sniegt, to varēs uzzināt visi, kuri apmeklēs psiholoģes Gitas Veisas lekcijas. Izmantosim šo iespēju!
     Vakarpusē visus iepriecinās koncerts „Dziesmas dvēselīte”, kurā uzstāsies divas jaunas, jaukas muzikālas meitenes - Liene Normonta un Elīna Starķe.
     Programmas noslēgumā būs mednieku stāsti un sarunas, kurā varēsim uzzināt, kāda ir mednieka loma mežā, kas notiek mežā naktī un daudz citas informācijas.

11:00 – 13:00
Izstādes „Suņkopības vēsture Latvijā” atklāšana ar autora – Jāņa Pavlovska stāstījumu
12:00 – 13:30
Stafete bērniem „Uzmini – kur?”
14:00 – 18:00
Skrundas suņu skolas organizēta izrāde ar suņu piedalīšanos „Sarkangalvītes un raganas piedzīvojumi”, Latvijas Sporta Suņkopības Federācijas organizēti suņu sacensības un Eksterjeru izstāde.
14:50 - 15:30
Jura Zviedrāna priekšlasījums par vēsturiskajiem dārziem, Latvijas dārziem, Kazdangas parku...
16:00 – 17:30
Radošās darbnīcas „Koka pārvērtības”
16:00 – 17:00
Psiholoģes Gitas Veisas lekcija „Krāsu simboliskā nozīme un tās pielietojums psiholoģiskā atveseļošanā”
17:00 – 18:30
Pastaigā kopā ar Juri Zviedrānu iepazīsim Kazdangas parka daudzveidību
19:00 – 20:00
Psiholoģes Gitas Veisas lekcija „Krāsu simboliskā nozīme un tās pielietojums psiholoģiskā atveseļošanā”
19:00 – 20:00
Iepazīsti Kazdangu no seniem foto kadriem
20:30 – 22:00
Jautras izdarības Kazdangas parkā
20:00 – 21:00
Koncerts „Dziesmas dvēselīte”, solistes: Liene Normonta, Elīna Starķe
21:00 – 22:30
Konkurss „Meža dīvainības un ne tikai”
22:30 – 24:00
Ceļojums pa Kazdangas parku lāpu gaismā kopā ar Juri Zviedrānu
22:00 – 23:00
Mednieks mežā un dzīve naktī mežā no mednieka redzesloka

Ja ir kādi jautājumi, tad noteikti zvaniet, tālr.28616717 (Ilze)
    Aicinām Jūs apmeklēt Muzeju nakts pasākumus Kazdangas muzejā!
Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru