trešdiena, 2013. gada 24. aprīlis

Imanta Ziedoņa „Kurzemīte pēc 45 gadiem” arī Kazdangā


Pavisam nesen visa Latvija atvadījās no izcilā dzejnieka Imanta Ziedoņa. Bet labu laiciņu pirms tam Latvijas Televīzija jau bija plānojusi uzņemt dokumentālo filmu „Man pietiek tikai ar Latviju. Imanta Ziedoņa „Kurzemīte” pēc 45 gadiem”.
Un tā - saulainā 14.aprīļa pēcpusdienā, LTV filmēšanas grupa ar žurnālisti Ilzi Strengu ieradās Kazdangā, lai kaut nedaudz atgrieztos atmiņās par laiku, kuru Imants Ziedonis pavadīja Kazdangā gan kopā ar dēlu Rimantu Ziedoni, gan vācot materiālus „Kurzemītei”, gan arī vairākkārt strādājot ar Dižkoku atbrīvotāju grupu, sakopjot Kazdangas parku.
Priecēja arī tas, ka kopā ar filmēšanas grupu bija ieradies Imanta Ziedoņa mazdēls Edvards Ziedonis. Interesanti, ka viņš ir apmēram tāda paša vecuma kā viņa tēvs Rimants Ziedonis, kad viņš viesojās Kazdangā. Domāju, ka Edvardam Ziedonim bija ļoti interesanti klausīties Jāņa Kolna atmiņās par vectēvu Imantu Ziedoni, iepazīt viņu varbūt arī nedaudz no citas puses, izstaigāt Imanta Ziedoņa taku līdz Jāņa Mežsētas piemiņas vietai Rožkalniņā un uzzināt, ka Imants Ziedonis 1980.gadā ierosināja un kopā ar Dižkoku atbrīvotāju grupu šo lēmumu apliecināja ar parakstiem, ka nepieciešams iezīmēt J.Mežsētas piemiņas vietu Rožkalniņā.
Pēc iepazīšanās ar muzeja sagatavoto izstādi par Imantu Ziedoni, filmēšanas grupa tika gaidīta ciemos pie Emīlijas Kolnas Basos, lai ceptu slavenos Suitu sklandraušus.
Filma plānota palaist ēterā 3.maijā.
Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru