otrdiena, 2013. gada 26. marts

Grāmata „Kapenēs šovakar dejas” sāk ceļu pie lasītājiem


Kazdangas pilī 2013.gada 16.martā bija svētki. Svētki grāmatas autorei Irmai Markopai (tehnikumā mācījās no 1957.līdz 1961.gadam), viņas bijušajiem Kazdangas tehnikuma klasesbiedriem un arī Kazdangai. Tagad mēs varam lepoties ar vēl vienu autores izauklētu grāmatu - veltītu Kazdangai, autores klasesbiedriem un visiem, kas Kazdangā iemīlējušies – grāmatu „Kapenēs šovakar dejas”.
Jauku ieskatu grāmatas lapaspusēs sniedza atbraukušie Liepājas teātra aktieri – Ilga Martinsone un Jānis Dreiblats. Ar grāmatas palīdzību, ļoti savdabīgā veidā – barona Manteifeļa gara skatījumā – varēja iepazīties ar daudziem Kazdangas vēstures faktiem, studentu dzīvi četru gadu garumā Kazdangā.
Jauka un interesanta bija grāmatas autores tikšanās ar grāmatā minētajiem personāžiem (tehnikuma klasesbiedriem – Kārli, Vilhelmīni, Maiju), skolotāju J.Kolnu, A.Leju, Māru Tamsoni. Lai gan grāmatā minētie vārdi stipri līdzīgi īstajiem, katrs noteikti sevi atpazīs šajās grāmatas rindās.
Un, kur vēl jaukās dziesmas ar Irmas Markopas vārdiem Andra Kristona un Edmunda Talalasa izpildījumā. Tas viss radīja jauku svētku sajūtu.
Domāju, ka daudzi šajā vakarā vēl un vēl pārcilāja jauniegūto grāmatu un kavējās atmiņās par pavadīto skolas laiku Kazdangā. Varam būt lepni, jo Liepājā šīs grāmatas atvēršanas svētki būs tikai aprīlī, bet mēs jau to varam lasīt!
Paldies Irmai Markopai par grāmatu, māksliniekiem par jaukajiem priekšnesumiem un kuplajam interesentu pulkam!
Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana