otrdiena, 2013. gada 26. marts

Atceroties 8.marta svētkus


Tā nu bija sanācis, ka tieši 8.martā Kazdangas muzejā bija atmiņu pēcpusdiena, veltīta 8.marta svētkiem. Paldies visiem, kuri ieradās uz šo pēcpusdienu „8.marts – prieks atcerēties!” Pieļauju, ka kādam jau šos svētkus „nebija prieks atcerēties”, bet svētkus un to noskaņu jau radam mēs paši un tāda nu ir mūsu vēsture, kura arī ir jāatceras, jo vēsturi mēs atpakaļ neatgriezīsim, tādēļ nepieciešams vismaz to ar atmiņām iemūžināt.
Saistībā ar šiem svētkiem, Kazdangas muzejā līdz 22.martam bija apskatāma izstāde „Reiz bija 8.marta svētki”. Paldies M.Purviņai, M.Baulai, L.Ivanovai, M.Holštromai, M.Tamsonei, R.Ņikiforovai, M.Ābelei, V.Enkūzenai par iespēju ielūkoties šo svētku kartiņās, kopskaitā - 460. Arī pēc kartiņām mēs varam izsekot līdzi šo svētku akcentam gadu gaitās – vai tas ir sieviešu solidaritātes, mātes vai vienkārši 8.marta svētku slavinājums.
Paldies Jurim Moisejam, Ainai Vērsei un Mārai Ābelei, ka ļāvāt sajust agrāko šo svētku noskaņu! Jauki bija dzirdēt dzejoļus Aijas Sudrabas izpildījumā, kurus savulaik paši esam mācījušies un deklamējuši savām māmiņām. Vai tad tajos bija kas slikts? Prieks atcerēties!
     Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana