ceturtdiena, 2013. gada 3. janvāris

Barikāžu atmiņu ugunskurs


Ir klāt janvāris - laiks, kad dzīvākas un spēcīgākas kļūst atmiņas par barikāžu notikumiem. Laiks, kurš līdzi nes spēcīgas emocijas, pārdomas, un pārliecību, ka spējam vienoties un sajust cits cita atbalstu un sirds siltumu brīžos, kas tautai svarīgi un izšķirīgi, jo šie notikumi saliedēja un vienoja ne tikai latviešus, bet arī citu tautību iedzīvotājus, kam rūpēja Latvijas neatkarība.
Kazdangas muzejs un Māteru Jura Kazdangas pamatskolas kolektīvs aicina 2013.gada 18.janvārī plkst.14:20 Kazdangas pilī iekurt kopēju barikāžu atmiņu ugunskuru.
 Pasākumu bagātinās Māteru Jura Kazdangas pamatskolas audzēkņi ar savu skatījumu par barikāžu laiku, atmiņās par Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanu dalīsies Juris Janeks, kurš piedalījās vēsturiskajā balsojumā par Latvijas neatkarības atjaunošanu, ieguvis Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiras virsnieka titulu par nopelniem Latvijas labā, aicināts arī pāvilostnieks Dagnis Ozols – bijušais Kazdangas tehnikuma absolvents, kurš apšaudē pie Bastejkalna tika ievainots.
Mīļi aicināti visi barikāžu dalībnieki – lai šis ir brīdis, kas vēlreiz vieno un ļauj izjust tā brīža emocijas, pārdomāt un neaizmirst šo laiku, visi interesenti, kuriem ir svarīgi saglabāt vēsturei aculiecinieku vērojumus un sajūtas, pieminot traģiskos janvāra notikumus.
Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru