trešdiena, 2012. gada 5. decembris

Paldies par cimdiņiem

Ak, šis skaistais svētku gaidīšanas laiks ir klāt, sirdī ielīst prieks un mīļums. Gribas apskaut ik katru labu cilvēku, gribas pateikt, ko pavisam skaistu no sirds. Šis laiks, kad gribas padomāt un kopā pabūt, šis laiks, ir dāvināšanas laiks un tādēl gribas dāvināt jums mazliet siltuma un mīlestības. Šis ir laiks, kad gribas pareikties, pateikties katram, kas dalījies, katram, kas bijis vienkārši blakus vajadzīgā brīdī, pateikties par to, ka esi uz šīs pasaules arī Tu, Tu kas lasi šīs rindas.
Un šodien vēlos pateikties visiem, kas uz laiku padalījās ar brīnumjaukajiem rakstainajiem cimdiņiem. Paldies Veltai Grasmanei, kas atnesa mammas Genovefas Pastares darinātātos cimdiņus,paldies Ilzei Holštromai par mammas Silvijas Raģeles cimdiņiem, paldies Zanei   Kleinai par Lidijas Kleinas darinātajiem cimdiņiem, šie cimdiņi manuprāt ir īpaši ar to, ka tos Lidijas kundze darinājusi 90. gadu vecumā un tajos skatāmi burvīgi zvaigžnu raksti. Paldies teikšu arī Ņinai Meierei par Ērikas Zīlītes darinājumiem, paldies Valdai Enkūzenai par pašas un mammas Maigas Enkūzenas cimdiņiem, paldies Oļai Cimermanei, kas atnesa Ilgas Valdmanes darinātos cimdiņus, pateicos aizputniecei Veltai Atvarai.  Andai Petrukai par burvīgajaiem "pūra"cimdiem. Pateicos mūsu Kazdangas folkloras kopas vadītājai Ilonai Freimanei par mammītes Irmas Gulbes cimdiņiem, kā arī Aijai Šenkevicai.
Un vislielāko paldies vēlos pateikt Daigai Freimanei no Kalvenes, jo tieši viņas mammītes cimdiņi mūsos radija šo ideju par šādu unikālu izstādi kuras viens cimdiņš ir Kazdangā un otrs Kalvenē.
Un tāmdēl vēlos pateikties arī visām Kalvenes cimdu darinātājām Lilijai Grietēnai, Valdai Skutulei, Agritai Tomsonei, Ausmai Gansonei, Dacei Mētrai Čivželei, Dollijai Birzniecei, Benitai Baranovskai, Sarmītei Ruzaiķei, Veltai Jeroņinai, Ilgai Ripelei, Dzidrai Jonasei, Mirdzai Bibikovai, Emīlijai Sideļskai, Sanitai Kārkliņai, Lilijai Pavlovskai, Veltai Freimanei, Zelmai Marijai Āboliņai, Līzei Mētrai. Par Kalvenes skaisto cimdu īpašniecēm nemācēšu Tev neko vairāk pastāstīt, kā vien to, ka viņu gādīgās rokas ir darinājušas burvīgus cimdiņus, kas sasilda ne tikai rokas, bet arī sirdi. 
Paldies visām čaklajām cimdu darinātām un arī tām dāmām, kas atnesa savu mammu un draudzeņu un paziņu adītos cimdiņus.
Tad nu lūk, pateicoties šīm jaukajām sievietēm Kazdangas pilī un Kalvenes pagastmājā līdz Ziemassvētkiem ir apskatāma cimdiņu izstāde "Cimdiņš te, cimdiņš tur", labais cimdiņš Kazdangā, kreisais Kalvenē. 
Vari nākst uz izstādi tāpat vie, bet vari to apvienot ar kādu no tuvākajā laikā parēdzētajiem pasākumiem 7.decembrī plkst. 14:00, kad pils zālē tiksimies ar Jāni Blūmu, vai arī 10. decembrī plkst11:00 kad tiksiemies ar ventiņu stāstnieci Līgu Reiteri, vai arī 11. decembrī, kad tiksimies ar pirtnieci Ievu Ančevsku no Saldus, kad runāsim ne tikai par pirtīm, bet arī par latvisko dzīvesziņu. Šie pasākumi solās būt gan interesanti, gan sirsnīgi. 
Izstādes apmeklējuma laikā ar savu ziedojumu varēsiet piedalīties Aizputes novada labdarības akcijā "No sirds uz sirdi"
Lai Tev skaists šis svētku gaidīšanas laiks!
MāraNav komentāru:

Ierakstīt komentāru