trešdiena, 2012. gada 3. oktobris

Pastnieks ir klāt!


Atmiņu pēcpusdiena „Pasts – vienmēr ar mums” un izstāde „Pastnieks ir klāt!” Kazdangas muzejā
Mūsdienās dzīve nav iedomājama bez pasta pakalpojumiem. Ikdienā, cits biežāk, cits retāk, tomēr neiztiekam bez tiem, vienmēr priecājamies par vēstulēm un jaukām pastkartēm, apsveikumiem un telegrammām, kuras saņemam no mīļiem cilvēkiem.
Pasaulē pasta pirmsākumi meklējami tālajā 1874.gada oktobrī, kad dibināta Pasaules pasta savienība (Universal Postal Union), kas ir otra vecākā starptautiskā organizācija pasaulē un kuras mītne atrodas Šveices galvaspilsētā Bernē. Pasaules Pasta diena ir viena no svinamajām dienām, šogad to pasaulē un arī Latvijā atzīmē jau 43.reizi.

Arī Kazdangas pastam ir sena vēsture, tādēļ par godu Pasaules pasta dienai Kazdangas muzejā 25.oktobrī plkst.14:00 tiek rīkota atmiņu pēcpusdiena „Pasts – vienmēr ar mums!”  Aicinu visus interesentus, īpaši Kazdangas pastā strādājušos un joprojām strādājošos uz šo pasākumu. Kopīgi atcerēsimies:
            • cik sena ir Kazdangas pasta vēsture;
            • kur pasts ir atradies Kazdangā;
            • kādi darbinieki ir bijuši Kazdangas pastā;
            • kas mainījies pasta darbībā u.c. interesantas lietas.
Kazdangas muzejā par godu Pasaules pasta dienai tiek veidota izstāde „Pastnieks ir klāt!”. Izstādē būs apskatāmas markas un aploksnes, dažādas lietas un priekšmeti, kas saistīti ar pasta daudzveidīgo darbību. Lai izstāde izdotos interesantāka un daudzveidīgāka, aicinu visus piedalīties izstādes tapšanā.
 Atnesiet uz Kazdangas muzeju līdz 22.oktobrim jebkādu pasta produkciju - markas, aploksnes, telegrammas u.c. priekšmetus, kas raksturo pasta darbību un mēs parādīsim tos citiem no 25.oktobra līdz 7.decembrim izstādē „Pastnieks ir klāt!”.

Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana