otrdiena, 2012. gada 30. oktobris

Leģendu nakts piedzīvojumi Kazdangā!

Tikko - 27.oktobrī visā Latvijā izskanēja Leģendu nakts. Arī šis pasākums ir kļuvis leģendārs, jo bija pirmais! „Leģendu nakts Latvijas pilīs un muižās” tika organizēts ar mērķi popularizēt katrā muižā un pilī „dzīvojošās” leģendas. Kazdangas pilī šajā vakarā tika izceltas divas leģendas „Barona testaments” un „Skopais un bargais barons.”
Kazdangas pils Leģendu nakts apmeklētājus gaidīja plkst.18:00 un 21:00, kad visus viesus izklaidēja pats barons Manteifelis ar savu uzticamo saimi. Uz barona testamenta apspriešanu bija sanākuši gana daudz dalībnieku, tāpēc nebija jābrīnās, ka arī testamenta ruļļu bija vairāk nekā viens, tos atrada un atrada vēl un vēl.
Priecēja, ka apmeklētāji bija gan no tuvākas, gan tālākas apkārtnes – Kazdangas, Aizputes, Lažas, Turlavas, Kuldīgas, Liepājas, Ventspils, Kandavas, Rīgas un, iespējams, vēl citurienes, kopskaitā ap 100. Paldies, ka Jūs šis pasākums ieinteresēja un tiksimies nākamajā Leģendu naktī, lai atkal izzinātu citas Kazdangas leģendas, kā arī vērtu vaļā seifu, lai izlasītu vēlējumus, kurus šajā Leģendu naktī aizzīmogotus ielikām barona seifā.
 Paldies Aizputes teātrim par atbilstoša vizuālā tēla nodrošināšanu!
Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana