pirmdiena, 2012. gada 15. oktobris

Leģendu nakts Aizputes novada muižās!


 Lai iepazītu Latvijas vēsturi, arhitektūru, notikumus un citas vērtības, kas glabātas simtiem gadu, 27.oktobrī durvis vērs pilis un muižas dažādos novados un aicinās ieklausīties un iejusties nostāstos, atklāt noslēpumus. Leģendu nakts ir jauna tradīcija, ko aizsāk Latvijas Piļu un muižu asociācija.

Dažas pilis būs atvērtas viesiem visu laiku, citur apmeklējuma laiki ir noteikti seansu veidā un sava dalība jāpiesaka iepriekš. Vislielākie ieguvēji būs tie, kas atradīs arī spēku un iespējas visu nakti ballēties un iejusties pils atmosfērā līdz rītam.


Aizputes novadā Kazdangas pilī viesus sagaidīs bargā barona Manteifeļa saime. Nostāstā par baronu Manteifeli ir vēl daudz neatklātu faktu un tāpēc šī nakts var būt tā, kad tieši Jūs apraugot barona īpašumus atradīsiet testamentu un uzzināsiet visu par noslēptajiem zelta podiem.
Seansu sākums pl. 18.00,  21.00
Ieeja bez maksas.

Aizputes novadā Apriķu muižā apmeklētājus sagaidīs sulainis, bet kučieris parūpēsies par muižas lauku izrādīšanu. Muižas pārvaldnieks iepazīstinās ar vis-vis-visunikālākajām Apriķu muižas vērtībām Tad ceļš tālāk aizvedīs uz lielajiem pagrabiem – šoreiz tie nebūs nekas vairāk kā „ īpašie ledus pagrabi”, kur lielajos baseinos būs iespēja „izmakšķerēt” pašiem lielās zivis no Mannerheima dīķiem. Ja makšķerēšana būs veiksmīga, tad būsiet nopelnījuši nogaršot Baltās dāmas īpaši iecienīto zivju zupu.
Šajā naktī būs iespēja iepazīt arī citas muižas relikvijas un klausīties romantisko mīlas stāstu, ko veltīs Mannerheima kungs savai Anastasijai.
Muižas bēniņos notiks Rūķu dzīres un ielūgts ir ikviens, kas tikpat mazs kā rūķis un gatavs doties Rūķu pasaulē.
Seansu sākums pl. 18.00,   20.00,  23.00
Ieeja bez maksas.

Aizputes Padures muižā jeb Lažas internātskolā ciemiņi iejutīsies pils atmosfērā, kas būs kā kaleidoskops no barona fon Osten Sakena laikiem līdz mūsdienām, būs gastronomiski, fiziski un garīgi pārsteigumi. Staigājot par pili Jūs varētu pārsteigt lepnais barons fon Osten Sakens un uzaicināt uz kādu kāršu partiju, neizpaliks arī satikšanās ar bargo baronesi, kā arī pašreizējie pils iemītnieki iepriecinās Jūs ar mazu koncertiņu.
Seansu sākums pl.19.00, 22.00
Ieeja bez maksas.
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru