trešdiena, 2012. gada 3. oktobris

Lai būtu prieks

Īstenojot projektu Latvijā „Kā apvienot indivīda vajadzības un kopienas labsajūtas pieaugumu: atbalsts vietējo nevalstisko organizāciju lomas spēcināšanai”, Aizputes novada Kazdangas pagastā realizē projektu „Alokstes upes un krastu sakopšana – tūrisma un sporta attīstībai Aizputes novadā”, ko finansē Atvērtās sabiedrības fondu Izglītības atbalsta programma. 412. Kazdangas jaunsargu vienība (jaunsargi no Kazdangas, Cīravas un Laidiem) kopā ar Kazdangas pamatskolas skolēniem un NVO „KODOLS” biedriem, instruktora Kaspara Rudīša vadībā jau trīs dienas strādājuši, lai padarītu brīvāku Alokstes plūdumu, lai pa lielāko Kazdangas upi varētu laivot, talcinieki strādāja posmā no tilta pie Kanneniekiem līdz Dzirnezeram.
Darba apjoms liels, jo liels. Strādāt vajadzēja smagi ar zāģiem, cirvjiem, vilkt siekstas, zarus un nozāģētās kritalas no ūdens. Tos darbus veica gan no laivām, gan krasta. Laivas bija jāvada kā slaloma trasē, krasta brikšņos tikt uz priekšu grūti.
Bebri ir čakli dzīvnieki un prasmīgi celtnieki. Lai izārdītu viņu daudzos aizsprostus, talciniekiem nācās pamatīgi pūlēties.
Redzot ar kādu aizrautību, sparu un izveicību strādā jaunieši un par to, ka slapji līdz kaklam, tikai pasmejas, liekas, ka nav nekā tāda, ko jaunsargi nevarētu paveikt.
Jācer, ka tiem, kas ikvienu vietiņu, kur viņi bijuši, ir piedrazojuši un sabojājuši, nāks sapratne, ka tīra apkārtne ir īsta vērtība, ka postīt citu darbu ir gļēvi, tāpēc Alokstē nenonāks cilvēku mestas lietas.
Vēl darba daudz, lai pavasarī, kad Alokstē ūdens līmenis visaugstākais, pa upi varētu laivot. Tas būs ļoti patīkami un interesanti. Tiks arī gandarījums un prieks par paveikto.

Talciniece Māra Tamsone

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana