trešdiena, 2012. gada 3. oktobris

Kazdang’ ir vien’ rigtīg’ fein’ viet’ Kurzemes vidienē!

Hei, hei ekskursant! Jau atkal aiz loga klauvē rudens lietus lāses, dabas krāšņā rota māj atvadu sveicienus siltajai vasarai, taču darba spars Kazdangā neapsīkst. Gluži otrādi, vai zini, kas tagad jauns Kazdangā un Kazdangas parkā?
Staigājot pa parku Jūs varat atrast baronu testamentu un noskaidrot kādas apslēptās mantas tad šeit glabājas!
 Tāpat jebkuram interesentam ir iespēja satikties ar spoku – Kazdangas baronu – un noskaidrot viņa dzīvesstāstu. Vai vienkārši pasēdēt uz jaunajiem soliņiem un baudīt dabas smaržas, vērot gājputnu graciozo aiziešanu un priecāties par septembrī sastādītajiem dzīvības pilnajiem kociņiem baroneses Līvenas laukumā pie atjaunotās peldētavas.
Ja būs vēlēšanās pastaigāt vairāk pa plašo Kazdangas parku, tad droši vari doties uz tikšanos ar skaisto, jauno meiteni pie Kazdangas dzirnezera, kura, iespējams, tieši Tev pačukstēs savu vārdiņu un Tu to varētu pastāstīt arī mums – pils iedzīvotājiem - par ko mēs ļoti priecātos un, iespējams, atalgotu Tevi ar kādu gardu kārumu no Skrīveru saldumiem J
Šāda gara pastaiga var radīt Tev daudz jautājumu par dabā un parkā redzamām lietām, tad droši vari ienākt pilī un jautāt Tūrisma un informācijas centrā, kā arī apskatīt Meža muzeja ekspozīciju, kur iespējams atradīsi atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.
Pils trešajā stāvā ir apskatāms Kazdangas muzejs, kur vari droši iepazīties ar dzīvi Kazdangā mazliet senāk atpakaļ – barona laiki, aptieka, Kazdangas tehnikums, zivsaimniecība, parks un daudz kas cits...
Kazdanga piedāvā iespējas baudīt kultūras pieskārienu apskatot dažādas izstādes gan šeit – pilī -, gan kultūras namā. Šobrīd pilī līdz 20. oktobrim ir apskatāma brīnišķīga pildspalvu gleznu izstāde ‘’Pildspalvas pieskāriens’’, kuras autore ir Aiga Legzdiņa, kā arī Jāņa Kalnmaļa gleznu izstādi kultūras namā.
Kultūras nams piedāvā apmeklēt un piedalīties dažādos koncertos un pasākumos, kas tiek rīkoti ik pa laikam gan lielākām, gan mazākām auditorijām. Kā arī iegriezies Kazdangas bibliotēkā, kur ir pieejams bezmaksas internets, iznomā telpas dažādām svinībām vai sev svarīgām atzīmējamām dienām un notikumiem, klases vakariem. Nepieciešamības gadījumā ir dušas telpas, kā arī vari izmazgāt veļu, apmeklēt pirti vai vienkārši pārnakšņo Kazdangā Saieta nama naktsmītnēs.
Kazdanga lepojas ar saviem viesmīlīgajiem iedzīvotājiem un tirgū konkurētspējīgajiem uzņēmumiem, kā, piemēram, SIA ‘’Nord con’’ vai SIA ‘’Elpa’’, kur ražo garšīgus piena produktus. Kurš gan nav dzirdējis par Kazdangas jeb ‘’Elpas’’ sieru, jogurtu u. c. kārumiem?

Rudīte Štube

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana