trešdiena, 2012. gada 31. oktobris

Izstādes muzejā


Kazdangas muzejā šobrīd apskatāmas divas dažādas izstādes.
Viena ir Mākslas studijas „Palete” mākslinieces Guntas Grigores gleznu izstāde „Uzziedēšana”. Autores vārdiem sakot: „Uzziedēšanas brīnums tas ir dzīvības apliecinājums. Ziedēt var viss: gan koki, gan puķes, gan cilvēki, ūdens, gaisma, zeme, gan āmurs, kas nolikts uz galda. Svarīgi, kā mēs to uztveram. Ziedēšana tas ir brīnums, kas mūs uzrunā, dod spēku. Varbūt kādam var likties rudens, pabeigtības sajūta. Bet mēs pagaidām vēl dzīvojam, ziedam. Šodien, rīt. Gan jau mūs saskaitīs, gan nosvērs, atlobīs, savākos, paturēs vai pārdos, vai izmetīs. Gan jau. Bet tagad Tev ir jāzied.” Izstāde apskatāma līdz 30.novembrim.
 Otra izstāde „Pastnieks ir klāt!” izveidota, atzīmējot Pasaules pasta dienu. Izstādē apskatāma ne tikai pastā nopērkama produkcija – markas, aploksnes, atklātnītes, žurnāli un laikraksti (no iepriekšējā gadsimta produkcijas klāsta), bet arī pastu raksturojošas lietas – dažādi dokumenti, vēsturiski albumi, nozīmītes, vimpeļi un arī forma.
Paldies VAS” Latvijas Pasts” speciālistēm Lolitai Grāvītei, Marikai Langei un Zanei Plonei par lielo atsaucību (arī lietu atvešanu), lai izstādē būtu apskatāmas tik vēsturiskas lietas, kuras iepriekš bijušas apskatāmas arī Cinevillā - Pasta muzejā. Paldies – Maijai Purviņai, Mārai Tamsonei, Alfrēdam Lejam, Ivanam Pavlovskim, Marekam un Linardam Ņikiforoviem, Silvijai Raģelei, Jānim Sausim, Līgai Muceniecei un Arnoldam Strautmanim par dažādo izstāžu lietu klāstu.
Visi laipni aicināti uz Kazdangas muzeju!
Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana