otrdiena, 2012. gada 31. jūlijs

Trofeju izstāde Kazdangas muzejā


     Kazdangas muzejā no 30.jūlija līdz 9.septembrim apskatāma Latvijas Mednieku savienības Aizputes nodaļas organizēta Dienvidkurzemes virsmežniecības mednieku medību trofeju izstāde. Šajā izstādē apskatāmas trofejas, kas iegūtas gan tepat Aizputes novadā, gan kaimiņu pagastos – Laidos, Skrundā, Vaiņodē, Rucavā, Zirņos, Embūtē pēdējo trīs gadu laikā, taču ir arī atsevišķas trofejas, kas iegūtas senāk, piemēram, 2005., 2007., pat 1998.gadā.
     Izstāde notiek ar Latvijas Mednieku savienības Aizputes nodaļas, Aizputes novada domes un Kazdangas pagasta pārvaldes atbalstu. Liels paldies izstādes rīkotājiem un atbalstītājiem!
    Pirms izstādes atklāšanas, 26.jūlijā notika visu trofeju novērtēšana pēc C.I.C. izstrādātajām medību trofeju vērtēšanas formulām, kuru Starptautiskās kategorijas C.I.C. medību trofeju eksperta Jāņa Baumaņa vadībā veica 4 cilvēku liela komisija. Jāpiemin, ka katrai medību trofejai ir savi mērījumi ar papildus pieskaitījumiem un atskaitījumiem, pēc kuriem trofeja tiek novērtēta, mežacūku ilkņiem tie ir 10 mērījumi, aļņa ragiem - 15, staltbrieža ragiem pat – 21 mērījums, piemēram, abu ragu vidējais garums, abu ragu apkārtmērs zem un virs vidusžubura, sausu ragu svars, izvērsums, regularitāte u.c. mērījumi.
     Trofejas, kuras iegūs kategorijas, atbilstoši starptautiskās vērtēšanas sistēmas kritērijiem, apbalvos ar diplomiem, kurus Kazdangas pilī pasniegs 9. septembrī plkst.12:00. Pēc izstādes trofejas vērtēšanas rezultātus atspoguļos īpašā katalogā, kas būs pieejams gan elektroniskā, gan arī nodrukātā veidā.
     Aicinām ikvienu interesentu izmantot izdevību un aplūkot trofeju izstādi, kurā aplūkojami gan staltbriežu un āžu ragi, gan lūša, bebru un vilka galvaskausi, meža kuiļu ilkņi un pat staltbrieža galva!
Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru